Можна вважати, це було одним з найгучніших вбивством в історії США.

Роберт Кеннеді був застрелений на кухні готелю, де читав промову перед виборцями. 6 червня 1968 року Кеннеді молодший помер після смертельного вогнепального поранення в результаті замаху Серхана Бішара Серхана 5 червня відразу після виголошення промови з приводу перемоги на попередніх виборах в штаті Каліфорнія в буфетної готелю "Амбассадор".

Роберт Кеннеді, молодший брат президента Джона Кеннеді, народився в США 20 листопада 1925 року. Закінчивши Гарвардський університет і школу права в університеті Вірджинії, Роберт активно підтримував політичну діяльність Джона. У 1952 році він очолив кампанію з виборів брата в Сенат, а в 1960 допоміг йому домогтися висунення кандидатури на пост президента США, а потім і зайняти президентське крісло.

Сам Роберт працював в Міністерстві юстиції, а вже з 1961 року увійшов до адміністрації брата, зайнявши пост генерального прокурора - це стало першим випадком в американській історії, коли президента і його радника зв'язало спорідненість. Роберт брав участь у вирішенні проблеми Карибської кризи і питань громадянських прав.

Як відомо, в 1963 році був убитий Джон Кеннеді. Смерть брата сильно вплинула на Роберта. Він почав все більше висловлюватися про побудову суспільства, заснованого на співчутті і моральних принципах.

Популярні новини зараз
Комунальники встановлюють нові тарифи з 1 травня: кому приготуватися до подорожчання Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Його промови охоплювали дуже широке коло тем: цивільні права, свобода, демократія, бідність, права людини, освіта, охорона здоров'я, війна і мир.

У зовнішній політиці Роберт виступав за поліпшення радянсько-американських відносин, за мирне змагання з соціалістичним блоком.

Хоча спочатку Роберт не планував балотуватися в президенти, в 1968 році він все ж включився в передвиборну гонку, висунувши свою кандидатуру на пост президента США від Демократичної партії. Його позиція сильно відрізнялася від пропозицій інших кандидатів. Він хотів не тільки зупинити війну у В'єтнамі, але і в корені змінити устрій країни.

У той час як його суперник, демократ Юджин Маккарті, звертався в основному до молодих інтелектуалів, аудиторія Кеннеді була куди більш різноманітною: там були молоді і літні, багатії і робітничий клас, представники всіх рас. В кінці 1960-х років Роберт Кеннеді відвідав неблагополучний негритянський район Бедфорд - Стайвесант в Брукліні. Під враженням від соціальними проблемами, він створив Корпорацію по відновленню цього району.

Популярність Роберта росла. Його підтримували майже всі профспілки США. Демократ Ліндон Джонсон, що займав у той час пост президента, навіть зняв свою кандидатуру, заявивши: "Я припиняю свої спроби, тому що не можу прийняти такий вибір моєї партії ...". Після цього деякі учасники команди Джонсона перейшли до Кеннеді.

Роберта Кеннеді підтримував афроамериканский проповідник Мартін Лютер Кінг.
Кеннеді став першим, хто 4 квітня 1968 року повідомив людям про його загибелі. У своїй промові кандидат в президенти заявив, що сповнений злості і тих же почуттів, які він відчув після вбивства свого брата, Джона Кеннеді. На закінчення він закликав до єдності білого і чорного населення США.

4 червня 1968 року в Лос-Анджелесі відбулися попередні вибори, перед якими Роберт Кеннеді офіційно заявив, що якщо він на них не переможе, то зніме свою кандидатуру остаточно. Однак робити це йому не довелося. Увечері того ж дня став відомий результат виборів: 46% виборців проголосували за Кеннеді, 42% - за його конкурента Юджина Маккарті.

Після оголошення результатів Кеннеді виступив перед виборцями в банкетному залі готелю "Амбасадор". Свою промову він завершив словами: "А тепер - в Чикаго, на Національний з'їзд! Там ми переможемо остаточно!".
Після півночі, вже 5 червня, Роберт зійшов зі сцени і в супроводі охоронців і журналістів попрямував до виходу. Тепер він мав дати прес-конференцію в іншому залі.

Охоронці Кеннеді вирішили, що шлях через кухню буде найбільш безпечним і коротким. Роберт проштовхував крізь зібралася там натовп, попутно відповідаючи на питання журналістів. Особливо завзятих відвідувачів відтискував його охоронець.

О 00:15 перед Кеннеді раптом вискочив худорлявий чорнявий чоловік з пістолетом в руці. Він кілька разів швидко вистрілив в Роберта.
У перші секунди ніхто не зрозумів, що сталося. Лише, коли у Кеннеді підкосилися ноги, і він звалився на підлогу, охоронці кинулися на вбивцю. До них приєдналася і розлючений натовп. Охоронцям ледь вдалося уникнути самосуду на місці і відтягнути злочинця в поліцейську машину.

Роберт був у свідомості, але сили швидко залишали його. Опинившись поблизу офіціант Хуан Румер на прохання Кеннеді дав йому в руку чотки і прочитав молитву, яку читають людям перед смертю. Після цього до Роберту підбігла його дружина Етель, яка, ледь стримуючи сльози, тримала його за руку і кликала на допомогу лікарів. Останніми словами Роберта Кеннеді перед остаточною втратою свідомості було: "Більше ніхто не постраждав?"

Крім Кеннеді вбивці вдалося поранити ще п'ятьох осіб. Медики під'їхали тільки через 15 хвилин. Пораненого в голову і горло Роберта спішно завантажили в машину.

Вбивцею Серхан Бішара Серхан, молода людина у віці 24 років, емігрант з Палестини. Після затримання він заявив, що заздалегідь обдумав і спланував злочин. Основним мотивом Серхан назвав спрагу помсти: рік тому ізраїльські війська захопили в Єрусалимі Старе місто - місце народження Серхана, - і за це він і вбив Роберта Кеннеді. Пізніше, однак, Серхан відмовився від своїх слів, заявивши, що нічого не пам'ятає про момент стрілянини. Серхан був визнаний винним і отримав смертний вирок. Але в 1972 році Верховний суд Каліфорнії визнав страту неконституційною, і вирок Серхана був пом'якшений до довічного ув'язнення.

Лікарі боролися за життя Кеннеді більше доби. Вони витягли з його мозку частина осколків, але врятувати Роберта їм так і не вдалося. Мозок перестав функціонувати.

6 червня 1968 року о 2:15 ночі Роберт Кеннеді помер у віці 42 років.
Адвокати Серхана тим часом намагалися довести, що їх підзахисного підставили. Нібито на аудіозаписи одного з знаходилися поруч з Кеннеді в момент вбивства журналістів чутні звуки 13 пострілів. Пістолет Серхана же був восьмизарядного, тому на кухні міг перебувати і інший стрілок.

Крім того, деякі очевидці відзначали, що відразу після пострілів з «Амбассадора» вибігла молода жінка в яскравому сарафані, нібито кричала: "Ми застрелили його! Сенатора Кеннеді!".

Дотримується версії про другий стрілкою і син Кеннеді - Роберт Кеннеді-молодший. Він стверджує, що провів власне розслідування і з'ясував, що ще один стрілець дійсно був. Додатково його в цьому переконали і слова Серхана, якого він відвідував у в'язниці.

Однак слідчі так і не знайшли достатніх доказів жодної з альтернативних теорій вбивства Кеннеді. Серхан і до цього дня залишається за гратами, хоча вже 15 раз подавав прохання про дострокове звільнення.

Як повідомляв портал "Знай.uа", нашим світом правлять могутні родини ілюмінатів. Вони таємно контролюють уряд, ЗМІ, фінансові корпорації і правлять нами з тіні. Всього існує 13 могутніх сімей, в руках яких знаходиться необмежена влада.