Багато руїн стародавніх поселень спочивають саме на дні морському, тому якщо на суші не вдається виявити рештки зниклого міста, археологам доводиться приступати до підводних розкопок. Історія античного міста, яке поглинуло море, не поодинока. В результаті таких експедицій було розкрито чимало таємниць стародавнього світу.

Сьогодні ми розповімо про деякі загублені міста, які поглинула морська безодня.

Павлопетрі, Греція

Павлопетрі став першим підводним містом, який був виявлений археологами. Палаци, гробниці та інші будівлі залишилися практично в первозданному вигляді. Розташування міста вперше було нанесено на карту в 2009 році.

Популярні новини зараз

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

В'ячеслав Узєлков підставив свою голову під удар заради "Зважених та щасливих": "Був найкращим..."

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

Археологи з подивом виявили, що місто займає понад 30 000 квадратних метрів. Імовірно, місто пішло під воду в 1000 році до н. е. в результаті землетрусу.

Самабах, Гватемала

Стародавнє місто майя спочиває на глибині 35 метрів, у водах озера Атітлан. Виявлений він був лише в 1996 році дайвером Роберто Самайоа. Дослідники вважають, що місто пішло на дно близько 2000 років тому в результаті вулканічної діяльності.

Атліт-Ям, Ізраїль

Це одне з найстаріших і найбільших серед коли-небудь виявлених затонулих поселень. Археологи припускають, що місто існувало— 7000 років до н. е. Рештки руїн збереглися так добре, що серед будівель все ще можна знайти скелети людей. Яким чином місто пішло під воду для вчених до цих пір залишається загадкою.

Байі, Італія

За часів розквіту Римської імперії Байї було улюбленим місцем серед аристократії. Місто було знищений у 8 столітті нашої ери мусульманськими загарбниками, а до 1500 році виявився повністю покинуте. Після чого вулканічна активность з часом забрала місто під воду.

Дварка, Індія

Стародавне Дварка розташовувалося на березі річки Гомті. Вважається, що в результаті певних подій він занурився під воду. Руїни були виявлені в 2000 році на глибині 35 метрів в Камбейській затоці. Вік деяких піднятих артефактів датується 7500 роком до н. е .

Невідомі руїни, Юкатанский протоку, Куба

Недалеко від берегів Куби в 2000 році група дослідників виявила під водою руїни древнього міста. Археологи припускають, що споруди були побудовані кілька тисячоліть тому розвиненою цивілізацією. Поки у вчених є тільки комп'ютерні моделі міста, і вони продовжують вивчати мегалітичні руїни.

Нагадаємо, відомий уфолог знайшов Атлантиду на Місяці в кратері Райнер. Фотографії розміщені на офіційному сайті уфологів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", пошуки слідів древніх цивілізацій ведуться як на суші так і під водою. Але тепер вчені всерйоз підозрюють, що на дні океану існує підводна цивілізація.

Також "Знай.uа" писав, вчені з'ясували, що погубило величних майя.