Найчастіше історії про вікінгів присвячені подвигам скандинавських мореплавців, їхній неперевершеній військовій майстерності і великим завоюванням. Проте, це далеко не всі досягнення древніх племен - вони володіли багатьма талантами, про які ми навіть не здогадуємось.

Гребінь

Незважаючи на те, що вікінги дійсно значну частину свого життя проводили в морських походах або на полі бою, вони були справжніми денді свого часу. Скандинави дуже дбали про свою зовнішність, набагато більше сусідніх з ними європейців, про що свідчать численні археологічні знахідки і літературні пам'ятники. Гребені, виготовлені з оленячих рогів і часто химерно прикрашені, вікінги завжди брали з собою в плавання і навіть клали їх у могили воїнів. Стародавні зображення вікінгів також свідчать про те, що скандинави вкладали волосся у зачіски, а чоловіки до того ж вкладали вуса та бороди.Освітлення волосся лугом

Не секрет, що у деяких древніх народів існував культ світлого волосся. Так, проте в Єгипті чи Стародавній Греції для висвітлення волосся в хід йшли кислотні компоненти, такі як молоко або лимонний розчин. У той же час, саме вікінги стали творцями лужного мила - прародителя сучасних засобів для знебарвлення. Судячи з усього, у скандинавів були вельми чіткі уявлення про ідеали чоловічої краси - довге волосся і борода, які носили мореплавці, тим більше цінувалися, чим світлішими вони були.

Цікаво, що на жінок ця мода поширювалася значно менше - вони частіше зберігали натуральний колір свого волосся.


Використання оптичних лінз

Ідею створення оптичних лінз прийнято приписувати Леонардо да Вінчі, а підготовку точних розрахунків - Рене Декарту. Насправді, даний прилад був відомий людству задовго до цього - найдавніші знахідки датуються приблизно 735 роком до н.е. На шведському острові Готланд, на місці поселення вікінгів, були виявлені двоопуклі лінзи, виконані з гірського кришталю. За зовнішніми ознаками вони нічим не відрізнялися від сучасних і, більш того, на момент їх виявлення в 1997 році зберегли свої функції. Досі пір вченим не вдалося визначити, як древнім племенам вдалося створити настільки досконалий прилад, оптичний ефект якого був в достатній мірі описаний лише 2 тисячі років тому.

Жанр епопеї

Багато відомих творів об'єднує одна річ. Вони з'явилися на світ завдяки вікінгам. Навряд чи створюючи свої грандіозні саги, ісландці уявляли собі, який вплив їхня література дасть на культуру нащадків. Однак саме так і сталося - оповідання вікінгів про подвиги предків лягли в основу жанру епопеї. Спочатку він набув популярності в літературі, а потім, з приходом телебачення, вилився в формат серіалів, сюжет яких охоплює життя декількох поколінь героїв і одночасно розгортається навколо безлічі персонажів.

Лижі

Лижі так міцно увійшли в наш побут, що ми мало замислюємося про їхнє походження та історію. Тим часом, наскальні малюнки, знайдені в Карелії, вказують на те, що вікінги користувалися лижами ще 4 тисячі років тому. Правда, тоді вони виступали в якості транспортного засобу, без якого вкрай непросто було б переміщатися по засніжених просторах. Більш того, згадки про цей спосіб пересування можна зустріти в скандинавській міфології - бог і богиня полювання Улль і Скаді швидше від інших бігали на лижах і навчили цьому навику людей.

Популярні новини зараз
Нещасні 300 гривень і тих можуть не дати: кому не світить вікова надбавка після 70 років "Нехай палає...": відома тарологиня передбачила жорсткі удари по Кремлю Паспорт – це дорого: скільки тепер потрібно заплатити за "загран" навіть тим, хто виїхати не може Українців попросили звернути увагу на документ, що стосується і дітей: заява юриста
Показати ще

Вікінги були воїнами, які наводили жах, піратами і торговцями і одна річ робила їх непереможними – це їхні кораблі.

Як розповідав портал "Знай.ua", кораблі були головною зброєю вікінгів, яка допомогла їм завоювати світ.