Серед біологів та істориків вже тривалий час точаться дискусії стосовно того, яке ж дерево на планеті найстаріше. І, здається. Його таки відшукали. Цей хвойний довгожитель, який, за словами вчених, народився за часів вікінгів.

Про це повідомляє National Geographic.

Найстаріше дерево – сосна Альдрейха. Йому налічують понад 1200 років. Росте на скелистих пагорбах Італії.

Міжнародна група вчених досліджувала рослинний світ Національного парку Полліно (іт. Parco nazionale del Pollino). Ця заповідна зона, розташована в провінціях Козенца, Матера і Потенца, із загальною площею в 1820 км є найбільшим природним парком в країні. Тут можна побачити ялицю білу, бук європейський, сосну чорну, тис ягідний та інші дерева, але символом вважається боснійська сосна, або сосна Гельдрейха (лат. Pínus heldréichii), оскільки Полліно - це один з останніх районів зростання цього дерева в Італії.

Популярні новини зараз
Катя Нікітіна проміняла "Жіночий квартал" на бутси з гетрами і вирушила підкорювати український футбол: "Підписала контракт" Хто отримає збільшені пенсії з 1 жовтня: названо конкретні суми та категорії осіб Сергій Притула "розчавив" путіна, як комашку і розклав усе "по поличках": "Ботоксна ср*ка" Більше не треба стояти у чергах та запасатися: сіль знизилася в ціні, скільки коштує кілограм
Показати ще

Експерти поінформували, що для Південної Італії сосна не рідкісне дерево. Однак їй довелося важко за часів Середньовіччя, коли спочатку різко похолодало, а потім потеплішало. Зараз дерево-рекордсмен знаходиться в прекрасній середовищі. Нагадуємо, що до цього найстарішим деревом була 1075-річна сосна, яка знаходиться в Греції.

Помітивши на крутому скелястому схилі одне з таких дерев, вчені захотіли визначити його вік, але це виявилося непросто: центральна частина сосни, яка повинна була містити найдавніші кільця, перетворилася на труху або пил.

"Щонайменше 20 сантиметрів деревини, яка зберігала б історію, просто не було. Ми ніколи такого не бачили", - говорять учені.

Крім стовбура, річні кільця мають і коріння, але вони можуть розвиватися з різною швидкістю. Відновити відсутні ланки хронології допоміг радіовуглецевий аналіз. З'ясувалося, що вік сосни становить 1230 років - і вона продовжує зростати. Помітний ривок відбувся в останні десятиліття: до стовбура додалися нові дуже великі кільця.

Рослина пережила засуху та водопілля.

Дивіться: диво-дерево, яке пережило всіх

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", вчені з'ясували, хто з живих істот на планеті – найстаріший.