Самовільно випалювати зелені насадження не можна, - адміністративне покарання за це належало завжди. Але тепер Міністерство природи України пропонує підвищити суму штрафу за це діяння в кілька десятків разів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
В даний час розміри штрафів за подібні порушення складають від 170 до 340 гривень, повідомляє портал "Обозреватель".
"Навряд чи це серйозно може лякати паліїв торішньої трави. Мінприроди пропонує істотно підвищити штрафи. Відповідний законопроект, який передбачає посилення відповідальності за випалювання рослинності, вже передали на узгодження в Міністерство юстиції", – повідомив журналістам міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Одна з пропонованих в закнопроекте заходів - встановлення штрафів за самовільне випалювання рослинності або її залишків у розмірі від 3 тис. до 6,1 тис. гривень.
В останні роки все частіше рубають дерева з метою наживи: відео
За ті ж дії в межах території природно-заповідного фонду або в зоні відчуження розмір штрафів може досягати більше 12 тис. гривень, а для юридичних і посадових осіб понад 20 тис. гривень.
"Сподіваюся, що наші пропозиції будуть підтримані і це приведе до тями недбайливих господарників, які переконані, що спалюючи суху траву, вони допомагають навколишньому середовищі швидше очиститись. Мовчу вже про інші можливі катастрофічні наслідки від цих підпалів", – підбив підсумки Семерак.
Як повідомляв раніше портал "Знай.иа" в Україні у співробітника дорожньої поліції є, в цілому, дев'ять причин, щоб зупинити приватний автомобіль на законних підставах. Серед них - порушення правил дорожнього руху, очевидна несправність трансопртного кошти, неправильне використання звукових і світлових сигналів.
Крім того, вашу машину мають право зупинити, якщо вона значиться в розшуку.