Ми розповімо найцікавіші факти від стародавніх зачісок і перших перукарів до стильних тенденцій різних часів і народів. Як з'явилася мода на перуки і який колір волосся лякав населення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІ так, 10 історичних фактів про зачіски:
1. Любителька високих зачісок Марія-Антуанетта.
Королеву Франції Марію-Антуанетту (1755 - 1793) по праву можна назвати володаркою однієї з найдивніших зачісок, що досягали у висоту до 92-х сантиметрів. Стрічки, пір'я та інші прикраси вплітали у волосся королеви, а потім змащували жиром. Носилася така зачіска близько 1 місяця. Під час сну дивну конструкцію на голові прикривали металевою сіткою, яка служила захистом від гризунів. Часто подібні зачіски служили будиночками для мишей. Образ Марії-Антуанетти успадковували сотні придворних дам. Уявіть собі, скільки французьких красунь розгулювало в 18 столітті з немитою головою.
2. Фобія Діонісія.
У давньогрецького тирана Діоносія (431/430 до н. Е. - 367 до н. Е.) Була фобія: він відмовлявся стригти волосся ножицями, побоюючись бути зарізаним, тому перукар смалив їх розжареним вугіллям.
3. Руді.
Володарку рудого волосся в Середньовіччі спалювали на вогнищах, вважаючи таку жінку відьмою. Стародавні єгиптяни зображували бога Сета, уособлення злого початку, завжди з рудим волоссям. У кельтської міфології чорні сили найчастіше походили на рудоволосих красунь.
4. Зачіски У Древній Греції.
Законодавці хвилястих чолок - стародавні гречанки. Еталон краси Античної епохи - низький лоб. Дівчата, яких природа наділила високим чолом, навмисно приховували його під чубчиком.
5. Кінська грива і хвіст - перше нарощене волосся.
В 18-м столітті для створення складних зачісок вперше стали використовувати кінську гриву і хвіст.
6. Єгипетські перуки.
У Стародавньому Єгипті вважалося модно збривати своє волосся, а замість них носити перуки, локони яких накручували на бігуді-палички за допомогою бруду. Після висихання бруд счищали. Тільки представники вищого стану носили пишні перуки.
7. Єлизавета I
Англійську королеву Єлизавету дуже бентежив той факт, що її волосся стає сивим. Щоб приховати свій недолік, монархиня стала користуватися перуками, яких у неї було до 80-ти штук. Так почався Паруковий бум, який закріпився в 17-18 століттях, коли всю Європу охопив сифіліс. Після чого перука стала необхідністю.
8. Коса давньоруської дівиці.
Давньоруські жінки з розпущеним волоссям вважалися легкодоступними, тому всі дівчата на Русі заплітали косу.
Дві коси могли заплітати тільки заміжні жінки.
9. Перука - невід'ємний атрибут образу ортодоксальної єврейки.
Деякі сучасні ортодоксальні єврейки після заміжжя зобов'язані зістригти своє волосся, щоб носити перуку. Таку процедуру роблять не перукарі, а їхні чоловіки.
10. Фарбування волосся.
Експериментувати з кольором жінки стали ще 3 тис. Років тому. Для цього вони використовували натуральні барвники (кориця і цибулю-порей). В Індії хна. Дозволити подібну розкіш могли собі тільки представниці вищих станів. У Стародавньому Римі знатні жінки довели забарвлення волосся до абсурду: вони міняли відтінки і зачіски кілька разів на добу.
Нагадаємо, як змінювалися еталони жіночої краси за останні 100 років.
Як повідомляв портал "Знай.uа", представниці прекрасної статі жертвували багато чим. Вони готові були застосовувати найогидніші та отруйні засоби, лише б мати чудовий вигляд. Розглянемо сім найжахливіших способів для збереження нев'янучої молодості.
Також "Знай.uа" писав, за що геніальна Хеді Ламарр увійшла в історію.