Конституція – це основний державний закон, що має вищу юридичну силу і регулює всі основоположні правові норми. Всі країни світу керуються таким законом, однак ми хочемо розповісти вам про країни-винятки без конституції.

У яких державах немає конституції

Таких країн у світі налічується сім. В їх числі є такі, яких ви точно не очікував тут побачити.

  • Великобританія
  • Канада
  • Нова Зеландія
  • Швеція
  • Сан-Марино
  • Ізраїль
  • Лівія

Якщо говорити строго, то в цих державах є своєрідні некодифіковані конституції. Зараз пояснимо, що це значить.

Основні правові норми регулюються не єдиним документом, що є основою державного устрою, а якимсь зведенням законодавчих актів. Це свого роду доктрини, правові звичаї, судові прецеденти.

Популярні новини зараз
Якщо не встигли здати в банк – радійте: монети номіналом 5 копійок можна дорого продати Всі дані передадуть до податкової: доведеться заплатити за кожен метр Підвищення пенсій з 25 березня: у кого і на скільки в Україні збільшаться виплати Кого не мобілізують до армії: перелік професій
Показати ще

Класична ж конституція називається кодифікованою. Відрізняється вона тим, що має верховенство на всій території держави, незалежно від регіональних законів округів, областей і федерацій.

Зазначимо, що найдавніша конституція в світі, в сучасному розумінні цього юридичного документу, була прийнята в 1787 році в Сполучених Штатах Америки. За час свого існування вона була доповнена всього 27 поправками. Ви можете ознайомитися з першою сторінкою оригінального тексту Конституції США:

До речі, підписував цей документ дивовижний чоловік, один з батьків-засновників США – Бенджамін Франклін.

Нагадаємо, що Конституція авторства Медведчука довела свою політичну стійкість.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Конституція України для влади нічого не значить.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що українці бурхливо відреагували на цинічні плани Яценюка.