Чеські археологи опублікували в мережі інформацію про неймовірну знахідку. На території некрополя Стародавнього Царства в Абу-Сіре в поховальному комплексі Неферефри, розташованому на південному заході від міста Каїра, вони виявили останки невідомої цариці.

Вчені припускають, що муміфіковані жіночі останки належать цариці Стародавнього Єгипту, дружини фараона - Нефенефрі. Як відомо, Нефенефра є фараоном з П'ятої династії, що правив Древнім Єгиптом 4,5 тисячі років тому.

У міністерстві у справах старовини Єгипту вважають, що знахідка допоможе розгадати таємницю Єгипетських пірамід.

"Ця знахідка допоможе пролити світло на ряд невідомих аспектів П'ятої династії, а також Четвертої династії, представники яких були свідками будівництва перших пірамід", - так прокоментували знахідку чеських археологів.

Нагадаємо, що спецслужби виявили мумію прибульця у відомій єгипетській піраміді.

Популярні новини зараз
"З нас деруть три шкіри, цинічно та жорстоко": експерт пояснив, як можна було виправити ситуацію Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Єгипті, під храмом бога смерті Анубіса в Саккарі, археологи виявили мумії близько восьми мільйонів цуценят і дорослих собак, а також шакалів, лисиць, соколов, кішок та мангустів. Британські дослідники припускають, що давньоєгипетські катакомби були побудовані близько 2500 років тому - в IV столітті до н. е.

Глава досліджень, професор археології в Кардіфського університеті Підлогу Ніколсон (Paul Nicholson) розповідає, що археологам тільки зараз вдалося вивчити весь некрополь.

Також портал повідомляв про те, що археологам, на розкопках підземного комплексу в єгипетській Саккарі, вдалося виявити майстерню для проведення бальзамування і срібну позолочену маску. Про це повідомляє видання LiveScience.

Цікава маска покривала обличчя мумії, що лежала в погано зберігся дерев'яному саркофазі. Як випливає з написів на ньому, мумія належить священику, який служив богині Мут.

"Виявлення цієї маски можна назвати сенсацією. Трохи масок з дорогоцінних металів збереглося до наших днів, адже могили багатих вельмож були розграбовані ще в давнину", — зазначив глава дослідницької групи з Тюбінгенського університету (Німеччина) Рамадан Бадрі Хуссейн