При розкопках в так званому "німецькому Стоунхенджі" виявлені людські переламані черепа і реберні кістки, що може свідчити про давні жертвоприношення. Про це повідомляє видання Live Science.

Так, археологи знайшли кістки людей і тварин, посудини для пиття і кам'яні млини, поховані в ямах, на місці розкопок біля села Пеммельте (Pömmelte), розташованої в Німеччині приблизно в 130 кілометрах на північний захід від Берліна. Людські останки належать до 2300 році до н. е.

"Останні хвилини життя жертв були жахливими: судячи з усього, вони були викинуті або виштовхнуті в яму. У одного підлітка руки зв'язані", — сказав дослідник Державного управління по збереженню історичних пам'яток у Баден-Вюртемберзі Андре Спацьер (André Spatzier).

Популярні новини зараз
Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Учений додав, що стародавній народ також використовував пам'ятник як місце для проведення ритуалів.

Відзначимо, "Німецький Стоунхендж" — доісторичний кругової пам'ятник, побудований з дерев'яних або кам'яних споруд. Він складається з декількох концентричних кіл, діаметр самого великого досягає 115 метрів. Як і англійський Стоунхендж, ритуальна споруда біля села Пеммельте враховує рух сонця, рівнодення і сонцестояння.

Нагадаємо, археологи знайшли масове поховання в Перу — скелети 56 дітей. Ці діти були у віці від 6 до 8 років та від 11 до 14 років. Археологи вважають, що вони були принесені в жертву стародавньою цивілізацією Чиму.

З дітьми також були виявлені останки 30 молодих лам.

Імовірно, діти вбиті в рамках ритуалу, щоб запобігти руйнівні дощі і повені, які спустошили регіон близько 600 років тому.

Вчені вважають, що Хуанкако, де були знайдені останки, є найбільшим на планеті місцем людських жертвоприношень.

Поховання знайшли ще на початку травня, але пресі повідомили про це тільки через місяць. За цей час експерти проаналізували зразки ґрунту з цієї місцевості. Вони вказали на те, що регіон був вражений природним феноменом Ель-Ніньо, що зруйнувало сільськогосподарські угіддя і привів у непридатність рибний промисел.

Фахівці не знайшли у дітей слідів яких-небудь хвороб. Це, на їхню думку, говорить про те, що принесені в жертву були представниками середнього або вищого класу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Білорусії виявили масове поховання людей, розстріляних під час Великої Вітчизняної війни.