Звільнення Ігоря Танцюри з посади голови командувача силами ТРО ВСУ виявилося вельми несподіваним, адже особливих претензій йому раніше не висували. Тим часом прихованою причиною звільнення могла стати нібито корупційна діяльність генерала разом з Бюро економічної безпеки, пише видання "Телеграф".

Таку версію на своїй сторінці у Facebook висловив відомий журналіст Євген Плінський. За його словами, суть схеми полягала в тому, що заарештоване та нібито передане БЕБ на потреби ТрО майно потім поверталося бізнесменам за викуп чи продавалося на "чорному" ринку.

Також про наявність подібної схеми у ТрО та БЕБ наприкінці вересня на своєму Telegram-каналі "Вільний" повідомляв і журналіст Влад Сидоренко. На доказ він доклав фото доповідної центрального юридичного управління Генштабу ЗСУ, в якому стверджувалося, що передане раніше для потреб Тероборони майно – техніка Apple на суму понад 110 млн грн – передали з порушеннями.

Зокрема, було порушено вимоги статті 170 Кримінально-процесуального кодексу України, оскільки передане майно було заарештовано рішенням Апеляційного суду Києва від 6 грудня 2022 року та перебувало під арештом. Крім того, були відсутні дані про те, що власника майна було повідомлено про його передачу підрозділам ТрО.

Як з'ясував "Телеграф", у цьому документі, найімовірніше, йдеться про передачу комп'ютерної техніки та засобів зв'язку на суму 112 млн грн, про що Бюро економічної безпеки звітувало 19 січня.

Популярні новини зараз
З 1 січня 2025 року отримуватимуть надбавку до пенсії: кому зі стареньких пощастить Гороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Акт про відчуження майна на користь ТрО, який, на думку центрального юридичного управління Генштабу ЗСУ, було складено з порушеннями, датується 17 січня, тобто лише за два дні до повідомлення БЕБ.

Зазначимо, що своїм рішенням Апеляційний суд Києва від 6 грудня 2022 року справді заарештував велику партію техніки, яка була перехоплена 30 червня 2022 року в районі села Астей Закарпатської області.

Як повідомлялося на сайті ВЕБ, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють детективи Головного підрозділу детективів ВЕБ за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Відтак начальник управління нагляду за БЕБ Офісу Генерального прокурора Олександр Таркан, його підлеглі - начальник відділу Ігор Стадник, а також прокурори цього відділу Олександр Станков та Юрій Образенко також не могли не бути в курсі цієї справи. Про можливу участь співробітників прокуратури вказує народний депутат України Олександр Дубинський.

«Наприклад, остання партія конфіскованої техніки Apple вартістю 110 млн грн, яка мала «розлетітися» по окопах (за заявками ТРО), але за класикою жанру, чомусь розлетілася по кишенях керівництва: Сил тероборони, БЕБ, ДБР, прокурорських, за їх точками реалізації», - пише Олександр Дубинський.

Раніше ЗМІ писали про схему, за якою прокурори Стадник, Станков, Образенко та інші прокурори та детективи БЕБ виводили з-під санкцій російське майно, зокрема, російські вагони з добривом.

Також є у журналістів та громадськості питання до керівництва управління нагляду за БЕБ Офісу Генерального прокурора та зазначеним вище прокурорам, які російським власникам та їхнім компаніям, зокрема, "Брокард-Україна" вийти з-під санкцій та уникнути сплати податків на десятки мільйонів гривень .

Ось що каже екс-нардеп Ігор Мосійчук: «Нагляд за БЕБ у Генпрокуратурі займається заступником Генпрокурора Дмитром Вербицьким, який наближений до Костіна та фактично його «гаманцем». Останні місяці у ЗМІ вилізло багато фактів «розпродажу $» кримінальних справ БЕБ та прокурори, підпорядковані Вербицькому (це Таркан, Стадник, Станков та інші). Особливо зухвалі факти щодо Brocard, білоруського калію та інших підприємств, які належать громадянам РФ та РБ».

В Україні та на Заході від Володимира Зеленського та керівництва України чекають відставки та справедливого покарання для всіх, хто був замішаний у цих та інших схемах у структурі ВЕБ, прокуратурі. А журналісти, політики та експерти впевнені, що найближчим часом будуть відправлені у відставку і керівники ВЕБ, які прикривають ці справи, і керівництво управління нагляду за БЕБ Офісу Генерального прокурора разом із зазначеними прокурорами.