Справа юристки Ольги Гутовської, яку раніше ЗМІ звинувачували в отриманні за безцінь кредитних портфелів найбільших банків-банкрутів через іноземні фірми, журналісти знайшли нові обставини. Вони можуть свідчити про сумнівність законності цих оборудок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа інформацією програми журналістських розслідувань «Стоп корупції», щонайменше в кількох таких операціях, до яких були залучені фірми Гутовської, також брав участь чоловік племінниці російського експрезидента Дмітрія Мєдвєдєва — Віктор Поліщук, який володіє столичним ТРЦ Gulliver.
Зокрема, за даними «Стоп корупції», Поліщук і Гутовська «засвітилися» у справі про рейдерство заводу пластмас у Броварах.
«Я здивувався, коли приїхав на завод пластмас і побачив тих самих охоронців, які нас і били. Я запитав одну людину, а це виявилась ледве не права рука Поліщука, що він тут робить? Він почав дуже агресивно поводитись, розбив мій мобільний телефон, а також наніс мені числені фізичні ушкодження», — розповів голова ГО “Стоп нелегал” Денис Шинкаренко.
Причетна Ольга Гутовська і до купівлі кредитного портфелю збанкрутілого банку «Михайлівський». Який, за дивним збігом обставин, належить все тому ж Поліщуку.
“Є бізнес, скажемо так… купівлі боргів - це бізнес стервятників. Тому що ці люди купують за один відсоток, два відсотки та навіть нижче, піввідсотка.
Потім можна ці борги продавати далі, заліковувати, щось робити, мучати кредиторів за цими боргами і таке інше”, — розповів керуючий партнер юридичної фірми “Spensers” Валентин Захарія.
За даними «Стоп корупції», саме завдяки таким схемам Ольга Гутовська збагатилася і вивела за кордон через сумнівні іноземні компанії понад 600$ млн.
Нагадаємо, компанія WWRT Ольги Гутовської відома тим, що займається реструктуризацією та стягненням боргів з власників українських банків-банкрутів. Гутовська звинувачує їх у "шахрайстві і викраденні коштів".
30 січня компанія Ольги Гутовської WWRT Ltd програла позов у Високому суді Лондона, в якому звинуватила власника збанкрутілого банку «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго в тому, що банк видавав кредити підконтрольним йому компаніям.