Бізнес-омбудсмен України Роман Ващук в інтерв'ю "Юридичній газеті" поділився своїми спостереженнями щодо кричущо неефективної роботи податкових органів країни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ми розпочали аналіз функціонування українських податкових перевірок. Наразі, аналізуючи дані за останні п'ять років, ми спостерігаємо співвідношення донарахувань до фактичних надходжень у бюджет, що варіюється в межах 20:1 до 30:1.
Як приклад, узявши перші 10 місяців 2023 року, ми бачимо, що було донараховано податковими перевірками 46 млрд грн, при цьому в бюджет надійшло лише понад 2 млрд грн. Таким чином, ми досліджуємо ефективність цієї системи.
Існує гіпотеза, хоча ми ще не маємо підтвердження даних, що, враховуючи оплату податковою службою судових витрат у випадках програшу справ... А в податкових справах програші становлять від двох третин до 90%... Щорічні витрати на судові кошти складають 350-400 млн. Разом із витратами податківців на проведення перевірок та роботою суддів, які це все обробляють, є непідтверджені підозри, що держава працює збитково", - поділився Ващук.
Це повідомлення прокоментував Костя Прошинський, відомий в телеграм-каналі під псевдонімом "Дід".
"Коли ж уряд нарешті усвідомить, що існуючий стан речей у податковій службі - це абсурд? Для чого ми утримуємо цілий апарат? Загалом їх близько 30 тис. осіб. І вони працюють зі збитками, крім того, паралізуючи діяльність підприємств у воєнний час. За 10 місяців 2023 року податкова служба виставила штрафів на суму 46 млрд гривень. Однак, в більшості випадків суди були програні, тому до бюджету було спрямовано лише 2 мільярди гривень штрафів. Фіскальні органи також виплатили півмільярда гривень на відшкодування судових витрат позивачам, фактично оплачуючи послуги юристів, найнятих підприємствами. Якщо ще оцінити трудовитрати самої податкової, то держава виявилася у збитках", - зазначив Прошинський.