Про це пише портал Акценти.

Під час створення біржі його партнерами були Марія Репешко, Ганна Янковська та Микита Шенцев. У 2023 році Національне антикорупційне бюро України розпочало розслідування проти біржі, і тоді Шенцев і Репешко продали свої акції Носову. Проте, за інсайдерською інформацією, справжнім власником криптобіржі вважається родина Шенцевих - Микита та його батько Дмитро.

Хто насправді управляє WhiteBIT

Дмитро Шенцев, колишній депутат від Партії регіонів, раніше був причетний до криміналу і активно підтримував проросійську ідеологію. Його політична кар'єра розпочалася за підтримки Євгена Кушнарьова, колишнього губернатора Харківської області, який трагічно загинув на полюванні, де був присутній і Шенцев.

Після смерті Кушнарьова Шенцев зблизився з Миколою Азаровим і став одним із лобістів «російського світу». Шенцев був активним лобістом «російської ідеї» та проекту «Новоросії», за що був нагороджений медаллю особисто від президента РФ Володимира Путіна за внесок у популяризацію російської мови. 16 січня 2014 року він голосував за так звані диктаторські закони, спрямовані на придушення Євромайдану. У 2018 році

Популярні новини зараз
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Шенцев опинився серед тих депутатів, які голосували проти закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

Микита Шенцев, син Дмитра, також дотримувався проросійських поглядів. Він був депутатом Харківської обласної ради від партії «ОПЗЖ», але після того, як РФ напала на Україну в 2022 році, склав свої повноваження. Згідно з повідомленнями у ЗМІ, у Микити Шенцева є російський паспорт, а в 2023 році він був позбавлений українського громадянства за розпорядженням президента. За даними, обидва Шенцева зараз перебувають у Росії.

WhiteBIT - конвеєр з виведення грошей друзів «регіоналів» з України

Багато однопартійців з ОПЗЖ та Партії регіонів та друзів Шенцевих активно використовують WhiteBIT для виведення грошей з України за кордон.

Під час повномасштабної війни виведені із країни кошти використовуються для розкішного життя: придбання нерухомості за кордоном, покупка елітних автомобілів та розвиток бізнесу у Європі та інших країнах. Крім того, родина Шенців допомагає проводити через біржу WhiteBIT російські гроші.

У лютому 2023 року Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро України розслідувати можливе незаконне виведення коштів із країни через біржу WhiteBIT та її зв'язки з Росією.

Саме після цього Шенцев офіційно продав свої акції WhiteBIT Володимиру Носову, який тепер себе позиціонує як засновник біржі. Носов активно роздає рекламні інтерв'ю в українських ЗМІ, піарить біржу WhiteBIT і навіть привселюдно засуджує колег-конкурентів за роботу на території російської федерації.

Криптобіржа WhiteBIT – фінансовий інструмент для російських спецслужб

Структура WhiteBIT включає дев'ять компаній, зареєстрованих в Естонії та Великій Британії. Однією із найстаріших є естонська компанія, а британська WhiteBIT Solutions LLP пов'язана з офшорними бенефіціарами на Сейшельських островах. Серед засновників — компанія Coddan Nominee, пов'язана із заколотом у Чорногорії у 2016 році, метою якого було вбивство прем'єр-міністра країни. Розслідування показали, що до цього причетні були офіцери ГРУ Росії.

Coddan Nominee є частиною великої офшорної мережі серед засновників компанії Sofbiz. Згідно з журналістським розслідуванням, Sofbiz підозрюють у фінансуванні державного заколоту у Чорногорії 2016 року. Місцеві слідчі з'ясували, що 1,5 млн. євро, вкладених Sofbiz у переворот, мали бути використані для вбивства тодішнього прем'єр-міністра, а потім і президента Чорногорії Міло Джукановича. Його "вина" перед бунтівниками полягала у прагненні вступити до НАТО, чому деякі зацікавлені сторони намагалися перешкодити, включаючи навіть планування вбивства.

Як часто буває у подібних випадках, не обійшлося без російського сліду. Розслідування групи Bellingcat та її російського партнера The Insider виявило, що до перевороту причетні офіцери ГРУ російського Генштабу Едуард Шишмаков та Володимир Моїсеєв. Вони співпрацювали з проросійськими політиками в Чорногорії та залучали до справи сербських громадян.

Дивно, але навіть після доведення причетності Coddan до заколоту в Чорногорії не ліквідували компанію. Через кілька років вона з'явилася серед фундаторів великої криптовалютної біржі WhiteBIT, яка, у свою чергу, тісно пов'язана з проросійськими політиками в Україні.

Брудні гроші криптобіржі WhiteBIT та обман клієнтів

Спочатку криптобіржа Whitebit зросла на освоєнні бюджетних коштів, приватизації лісових угідь, будівництві, торгівлі паливом, спиртом, тютюновою продукцією та контрабандою.

Крім допомоги спецслужбам Росії WhiteBIT отримує на банальному обмані клієнтів. У мережі можна побачити негативні відгуки клієнтів, які не отримали гроші. При цьому у тих, хто намагався влаштуватися на роботу в WhiteBIT, також виникають питання — чим займається компанія і чому проходження співбесіди проходить у дуже дивному форматі.

Яскравий приклад, чому від співробітників більше потрібна лояльність, ніж професіоналізм історія, яка сталася 21 листопада 2023 року. Тоді біржа WhiteBIT обдурила своїх клієнтів, надавши можливість обміну монетами до офіційного запуску торгів. Це призвело до перенасичення ринку та різкого падіння ціни монети.

Біржа оголосила початок продажу нової монети WorldToken (WORLD), яку представила ігрова студія World Challenge Game. Оскільки монета вважалася досить надійною, багато хто вирішив стати так званими "ранніми пташками" — першими інвесторами, яким біржа надала можливість викупити частину монет ще до офіційного старту торгів.

Як правило, коли торги починаються, "ранні пташки" продають частину своїх активів, повертаючи інвестиції та заробляючи на різниці. Потім торги йдуть у звичайному режимі. Але цього разу все сталося інакше. Біржа WhiteBIT "кинула" "ранніх пташок" на значну суму грошей. Після того, як перші інвестори отримали доступ до WorldToken, біржа зненацька забула закрити можливість обміну монетами до офіційного старту торгів. В результаті, коли торги почалися, ринок був перенасичений, і ситуація вийшла з-під контролю.

"Фактично, "ранні пташки", які заздалегідь купили WorldToken, зараз тримають у себе активи, що впали в ціні, хоча вони були придбані за долар. Після старту торгів токен піднявся дуже слабо і майже відразу впав", - зазначив учасник ринку, не приховуючи своє розчарування поведінкою WhiteBIT.

Таким чином, WhiteBIT "кинула" своїх клієнтів на великі суми грошей. Тепер вони не знають, що робити з монетами, які не лише не завдали очікуваного прибутку, а й завдали шкоди.