НАЗК тоді виявило низку порушень, які "потягли" на 366 статтю КК України (службове підроблення). Але далі - почалося затягування, суди й спроби уникнути відповідальності. Про це свідчать дані з Реєстру судових рішень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, у 2020 році виявилося, що чиновниця, яка ні дня не працювала в бізнесі, більше року орендувала елітну квартиру в центрі Києва, володіє дорогими прикрасами та витворами мистецтва. У її колекції опинилося 7 пар годинника. Наприклад, Audemars Piguet і Jaeger Lecuoltre, які вважаються одними з найдорожчих брендів у світі (ціни коливаються в діапазоні 40-250 тис. євро за пару). Крім того, вона задекларувала майже $400 тисяч готівкою, походження яких не змогла пояснити.
Зрозуміло, що така сумнівна декларація не могла залишитися поза увагою з боку НАЗК. Проте після проведення перевірки, співробітники агентства з незрозумілих причин почали тягти час і майже рік вирішували, що робити з результатами. У результаті Зеркаль подала позов до суду. Основні вимоги – дії НАЗК щодо продовження строку проведення повної перевірки своєї декларації визнати неправомірними, а результати зазначеної перевірки – скасувати.
У першій судовій інстанції позов Зеркаль був задоволений частково - судді скасували висновок про приховування нею майна, але відмовилися забороняти НАЗК продовжити та завершити перевірку декларацій колишньої чиновниці (протягом 30 днів).
Апеляційна інстанція суду, вже за позовом НАЗК, поновила висновок Агентства про те, що Зеркаль таки приховувала майно.
Відповідно НАЗК тоді винесло рішення про "порушення (збоку Зеркаль) вимог Закону України "Про запобігання корупції" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), та встановлено ознаки правопорушення, передбаченого ст. 366 1 Кримінального кодексу України".
Далі, суспільству стало відомо про те, що Зеркаль, будучи радницею голови НАК "Нафтогаз України" Коболєва за півтора року роботи в державній компанії отримала понад 18 млн грн, з яких майже половину в день звільнення (2021 рік) в якості "вихідної допомоги".
Очевидно, що статки Зеркаль мають сумнівне походження. Як і поява її на ключових посадах в різних державних компаніях та органах.
Її часто називали лобісткою інтересів Коболєва та навіть особою, зусиллями якої останній, нібито, намагається зараз повернутися до керівних посад в Україні.
Крім того, Зеркаль помічена у відвертому лобіюванні бізнес-інтересів групи ДТЕК Ріната Ахметова. В одній з останніх своїх колонок, вона, наприклад, називає ДТЕК єдиною гідною інвестицій енергетичною компанією та жаліється, що їй часто відмовляють в західному фінансування. В той час, як європейські партнери обирають підтримувати державний енергетичний сектор, Зеркаль закликає віддавати усі гранти на відновлення енергетичних потужностей держави, власне, структурам Ахметова.