Деякі українські чиновники та держслужбовці досі зберігають заощадження у російських рублях – як на рахунках, так і готівкою. "Главком" вивчив їхні декларації та виявив кілька цікавих історій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІгор Нагорнюк, інспектор львівської митниці, з 2021 року декларує 1,08 млн рублів, які він, за його словами, отримав у спадок від громадянина росії. Гроші лежать на рахунку в "ПриватБанку", але з початку війни він не може їх використати через блокування.
Роман Каптелов, депутат від "Слуги народу", задекларував лише 5 тис. рублів. За його словами, це залишок на віртуальному рахунку для покупок в онлайн кінотеатрах, який заблокований з 2022 року.
Політик запевняє, що рублі скоро конвертують у гривні, і в його декларації за 2024 їх уже не буде.
Наталія Бабич, суддя з Київської області, вказала 400 тис. рублів. Гроші, за її словами, пов'язані із продажем землі в Росії, яку їй так і не сплатили.
Володимир Ільченко, перший проректор КНУ ім. Т. Шевченка, задекларував 120 тис. рублів, які його дружина, громадянка РФ, зберігає в Сбербанку росії.
Сергій Вініченко, директор комунального підприємства на Донеччині, декларує 125 тис. рублів готівкою. Він стверджує, що обміняти їх не може, оскільки вони "лежать далеко".
Микола Корецький, депутат від "Батьківщини", задекларував 28 млн рублів. Крім того, він залишається власником чотирьох компаній у росії, включаючи ТОВ "КрАЗ Ростов" та "Готель Русь".
Але це не все: Корецький активно підтримує УПЦ МП, пов'язану із РПЦ та відому лояльністю до Кремля.
Юрій Лебедін, депутат від партії "Довіра", вказав у декларації 4 млн рублів готівкою. Він також має частку в російській компанії "СибНафтаГазСтрой" на Алтаї.
Раніше Лебедин притягувався до відповідальності за недекларування 126 млн. грн, але Вищий антикорупційний суд закрив справу через закінчення термінів давності.
Що каже НБУ?
З початку війни в Україні заборонено валютні операції з російськими рублями, а обмін готівки неможливий. Проте до кінця 2024 року громадяни можуть одноразово обміняти рублі на гривні, написавши відповідну заяву до банку.
Навіщо зберігати рублі?
Поки чиновники пояснюють їхню наявність "старим бізнесом" або "складностями з обміном", наявність російських активів у деклараціях українських депутатів викликає дедалі більше запитань. Особливо на тлі війни та заборони операцій із ворожою валютою.
А ми нагадуємо, адмінсуди зможуть штрафувати чиновників за невиплату грошей: Верховна Рада ухвалила важливий закон
Крім того, депутати та держдіячі виводять мільярди з країни в криптовалюту: все мало
Читайте також, що українцям збудують нові в'язниці: держава визначилася з пріоритетами