Парламентська слідча комісія (ТСК) взялася за розслідування фінансових махінацій у "Нафтогазі".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВиявилося, що з 2020 по 2024 рік "Оператор газотранспортної системи України" перерахував "Нафтогазу" близько 48 млрд грн, що становило третину всіх його доходів. Ці гроші отримані за транзит російського газу до Європи, але "Нафтогаз" не врахував їх у своїх прибутках, не сплатив податків і дивідендів, пише Главком.
За даними ТСК, ця схема була запущена ще у 2019 році, коли ухвалювали новий транзитний контракт. Тоді "Нафтогаз" мав повністю втратити прибутки від транзиту після анбандлінгу (відокремлення Оператора ГТС), але натомість зарезервував за собою 30% доходів. У 2021 році навіть МВФ визнав такі перекази незаконними й вимагав їх припинити, однак виплати продовжилися.
Окреме питання – різке підвищення тарифів на транспортування газу. Спочатку їх підняли у 2020 році, коли Україна готувалася до можливого нульового транзиту. Але навіть після продовження контракту з "Газпромом" підвищені тарифи залишилися, що створило додатковий фінансовий тиск на споживачів.
У грудні 2024 року, напередодні відмови України від транзиту російського газу, НКРЕКП знову різко збільшила тарифи – більш ніж у чотири рази. Це негативно вдарило по українських газовидобувних компаніях, хоча для населення ціни залишилися незмінними через воєнний мораторій.
Дивно, що у цей же період голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов несподівано залишив посаду, що виглядає як спроба уникнути відповідальності. Він перейшов на нову урядову посаду – міністра єдності.
ТСК продовжує розслідування, вимагаючи пояснень від НКРЕКП та "Нафтогазу". Якщо 48 млрд грн не були втрачені, то чому зараз доводиться різко піднімати тарифи? Відповідей поки що немає.
Раніше ми повідомляли, опалювальний сезон закінчиться, а рахунки зростуть: які комунальні тарифи можуть підвищити навесні?
Гаманці спорожніють остаточно: українці побачать різке зростання у платіжках – одразу на 65% - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, тарифи газ у лютому: скільки доведеться платити та хто отримає знижку?