Ліцей у Старому Салтові (Харківська область), який тільки-но закінчили ремонтувати за 205 мільйонів гривень, знову потрапив під удар. У ніч на 6 квітня по будівлі прилетіло одразу п'ять дронів-камікадзе. Пошкоджено фасад, дах, коридори, класи – все у руїнах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦікаво, що у вечірньому звіті начальника Харківської ОВА про прямі попадання до будівлі школи – жодного слова, повідомляє Харківський Антикорупційний Центр. Хоча обстріл, за даними прокуратури та місцевих журналістів, був точковий та серйозний.
Ліцей почали відновлювати ще 2023-го. До цього його зруйнували 2022 року, коли росіяни наступали з Вовчанська. У серпні ХОВА підписала договір із компанією "Саргон" на 185,9 млн грн, а під Новий рік – ще один, на 17,6 млн. Усього – 205 мільйонів. І все це – в 17 км від кордону з рф, де стабільно неспокійно.
На момент підписання договорів у самому Старому Салтові фізично мешкало менше 100 дітей. Більшість навчалися онлайн. Але влада стверджувала: школа потрібна, бо вона опорна, і "у майбутньому кількість учнів може зрости до 980".
Ремонт ліцею коштував завищені ціни. Щебінь – майже вдвічі дорожчий за ринковий. Труби – теж. Лінолеум – на 50% дорожче, ніж у магазинах. Здавалося б, заради чого поспішали все відбудовувати?
Голова громади Антон Палей заявив, що ліцей поки що не відновлюватимуть. Спочатку експерти оцінять збитки. Але вже зрозуміло: від будівлі, в яку влили величезні кошти, залишилися обгорілі стіни.
Після удару знову виникає питання: навіщо будувати школи майже біля самого кордону, доки війна не закінчилася? Чому не спрямувати ці сотні мільйонів на захист регіону чи допомогу військовим?
Журналіст, волонтер та голова ГО "У:Права" Олег Яковлєв написав у Facebook:
[quote author=""]"Чи несуть ці люди відповідальність за бездумну втрату коштів платників податків? Чи це чергова схема "освоєння бюджету" під грифом "відновлення"? Можливо, настав час вимагати не тільки звітів, а й реальної відповідальності. Тому що сьогодні знищено ліцей. А завтра – ще сотні мільйонів на вітер".
Питання, як кажуть, залишається відкритим.
Нагадаємо, роки очікування та мільйони в порожнечу: чому українці змушені самі добудовувати свої будинки
Раніше ми писали про те, що українці можуть претендувати на земельний пай: кому дадуть безкоштовно
Крім того, Рада дала зелене світло на примусове вилучення земель та будинків у громадян