У період з 2016 по 2018 рік колишній депутат Київради та бізнесмен Денис Комарницький разом із дружиною Іриною опанували 110 квартир у столиці. Причому квартири перебували у дорогих новобудовах і надовго у подружжя не затримувалися – перепродувалися буквально за дні чи тижні.

За підрахунками журналістів, на таких "операціях" Комарницькі могли заробити близько 440 мільйонів гривень .

Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.Інфо".

Денис Комарницький \\ фото Уніан
Денис Комарницький \\ фото Уніан

Що цікаво – пік активності з квартирами у Комарницьких припав саме на 2016–2018 роки. Ні до, ні після такої любові до нерухомості не спостерігалося.

Популярні новини зараз
Банки "перекриють кисень": нові правила грошових переказів з червня Українців попередили щодо паспортів: що треба знати Знову жити за графіками: українців попередили про відключення електрики влітку Замість бензину — спирт: які заправки краще взагалі оминати
Показати ще

Натомість саме у ці роки ЗМІ та силовики почали пов'язувати ім'я Комарницького з тіньовими схемами щодо розподілу київської землі під забудову. Тобто є версія, що квартири могли бути своєрідною формою оплати за "сприяння".

Ось де саме знаходилися квартири:

  • 52 квартири – в "Комфорт Тауні" (Лівий берег)

  • 48 квартир – у Central Park (район метро "Либідська")

  • 10 квартир – в елітному Tetris Hall (ближче до центру)

Усі три житлові комплекси побудувала компанія KAN Development. Її засновник – Ігор Ніконов, колишній заступник голови КМДА часів Кличка. Проте в інтерв'ю LIGA.net він заявив, що не причетний до схеми Комарницького.

Нерухомість Комарницьких / фото: скриншот YouTube
Нерухомість Комарницьких / фото: скриншот YouTube

Журналісти знайшли витяги з реєстру нерухомості, де видно, як швидко ці квартири змінювали власників. Наприклад, житло в "Комфорт Тауні" та Central Park могло принести сім'ї понад 330 млн грн, а елітні квартири в Tetris Hall – ще близько 110 млн грн.

Формально всі квартири були оформлені на Ірину Комарницьку – саме їй журналісти зателефонували. На пряме запитання про те, чи ці квартири не були хабарами, вона відповіла:

"Ні, це не хабар. Це бізнес-діяльність".

Уточнювати, що саме за такий бізнес, з купівлею та миттєвим продажем десятків квартир, Ірина не стала.

А сам Денис Комарницький, як стало відомо, виїхав із країни невдовзі після початку масштабної антикорупційної операції "Чисте місто", яку у лютому 2025 року розпочали правоохоронці. Серед підозрюваних він сам.

Нагадаємо, близько 20 чиновників Києва ділили землю за дзвінком Комарницького, що "дивиться": прослуховування розкрили, хто йому служив

Раніше ми писали про те, хто стояв за схематозом на 100 млн: журналісти розкрили, як саме чиновники "пилили" ділянки в Києві

Крім того, Знай.ua повідомляв, слуга двох народів? У нардепа Каптєлова знайшли квартиру в Москві та сім'ю з паспортами рф