Як пишуть «Українські новини», до антирейтингу увійшли випадки, що стосуються можливого зловживання службовим становищем, конфліктів інтересів, недостовірного декларування та зв’язків із громадянами росії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
«Скандалів з НАБУ дедалі більшає. Ми зібрали «факапи» НАБУ в одному антирейтингу. Виявилося, що, якщо зібрати історії «героїв» Семена Кривоноса в одну книжку, вийде Кримінальний кодекс. Тут і детективи-втікачі з родичами у рф, і торгівля наркотиками, і криптовалютні махінації, і «схеми» з елітною нерухомістю та віп автівками, і тиск на суд задля покривання родичів-хабарників тощо», – зазначають «Українські новини».
У топ-10 скандалів з представниками НАБУ, згідно з матеріалами журналістів, увійшли:
1. Тімур Аршавін – детектив з доступом до державної таємниці втік до Румунії. У його дружини та її родичів виявлено чинне громадянство рф, а сам Аршавін фігурує в історії з мікрокредитами та сумнівними доходами.
2. Микола Масляк – офіційний викривач НАБУ був затриманий за підозрою в організації наркоторгівлі та контрабанди прекурсорів. За інформацією журналістів, угруповання, в якому діяв Масляк, щомісяця заробляло понад 50 млн грн.
3. Олександр Риковцев, Станіслав Браверман та ще 15 детективів. У деклараціях співробітників НАБУ виявлено недостовірні відомості про криптовалюти. Зокрема, дружина Риковцева задекларувала біткоїни на понад $1 млн, а Браверман – фейкові операції з криптовалютою на понад 1,3 млн грн.
4. Валентин Шмітько – керівник підрозділу декларував значну кількість готівки – часом доходило до 2/3 офіційного річного доходу. Згодом він вивів за кордон понад 4,3 млн грн. Його дружина, попри воєнний стан, відпочивала за кордоном, у той же час отримувала державну допомогу в Україні.
5. Михайло Романюк – детектив, який одночасно розслідував справу «Роттердам+» і набував елітну нерухомість, яку записував на родичів. Маючи вже у власності маєток, авто та інше майно він придбав квартиру на 117 м² за пільговою програмою «єОселя».
6. Роман Нєдов – заступник керівника підрозділу, який придбав дві квартири, записав їх на тещу, а згодом дружина отримала їх як подарунок із суттєво заниженою вартістю. Таким чином було приховано сотні тисяч доларів.
7. Станіслав Браверман – детектив, який мав статеві стосунки зі свідком у справі, до якої був причетний бізнесмен Борис Кауфман. Це спричинило конфлікт інтересів і фактичний провал двох корупційних справ на мільярди гривень. Браверман був звільнений після значного медійного розголосу.
8. Олександр Доценко – особа, яка часто фігурує як викривач НАБУ, виявилася громадянином рф з чинним паспортом, а також випускником «школи фсб» – Академії держслужби при президентові рф.
9. Олександр Скомаров – керівник Другого головного підрозділу детективів. Приховав російське громадянство свого батька та його бізнес в ОРДЛО. Його дружина виїхала за кордон на автомобілі, зареєстрованому на дружину нардепа від ОПЗЖ Христенка, яка проживає в Москві, а водієм був помічник Чаба Пейтера, якого з 2023 року розшукує НАБУ.
10. Маркіян Слоневський – детектив, який отримував регулярні грошові перекази від російського підприємця Владислава Іскендерова — власника компанії з Бєлгороду, яка працює за держконтрактами країни-окупанта. Також декларував криптовалюту у фейкових гаманцях і попадався на сумнівних депозитних адресах.
Як зазначають «Українські новини», наведені випадки — лише невелика частина наявних порушень. За кожним спійманим набушником ховаються десятки злісних порушників. У матеріалі наголошується на відсутності належної реакції з боку НАБУ, НАЗК та інших уповноважених органів на ці факти.
«Проблема НАБУ назріла та перезріла. Цей потік скандалів може зупинити тільки одне: розпуск Бюро та реформування антикорблоку загалом. Після цього можна буде перезапустити систему на нових принципах – для реальної боротьби з корупцією, а не для створення «потьомкінських дєрєвєнь» для європейців», – підсумовують «Українські новини».
Раніше експерт Олег Постернак, коментуючи результати міжнародного аудиту НАБУ зазначив, що Бюро — це інституційна помилка, яку неможливо виправити жодними косметичними реформами. «Бюро має бути розпущене, а не реформоване», – наголосив він.