Про це пише портал Акценти.

Зі слів, скандального активіста, він просто дотримувався наказів. Тому його перебування на роботі в цивільному антикорупційному органі, поки фактично Шабунін отримував заробітну плату як військовий, нічого не порушувало.

«Коли мій батальйон відбув на Схід, я рушив з ним. Був у НАЗК, поки батальйон дислокувався на Київщині, в Сухолуччі», – говорить Шабунін.

Щодо отримання виплат, Шабунін стверджує, що був період коли всі українські військові, не залежно від функцій, отримували по 50 тис. грн. Тож йому, навіть під час роботи в цивільній структурі, їх також нараховували. Він, в свою чергу, виходить, просто змирився з таким станом речей. Хоча, як повідомлялось раніше, мав також інший паралельний дохід від своєї професійної цивільної діяльності.

«Військові пам'ятають період, коли кожен, незалежно від місця служби – хоч у Києві, хоч у Чернівцях, хоч у Львові, – отримував від держави щонайменше 50 тисяч. Бойові – це було 100 тисяч зверху. Я ніколи не отримував бойових у той період», – каже він.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 15 липня: підвищена нервозність, розчарування та невеликі нездужання Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Показати ще

Про це також йдеться у спільній заяві на підтримку Шабуніна: «Питання отримання чи неотримання виплат військовослужбовця не залежить від його волі і не ним проводиться їх нарахування». Хоча саме перебування або не перебування на службі все ж частково залежить від волі військового. І якщо така зникає – для більшості службовців це означатиме СЗЧ (тобто порушення закону).

В інтерв’ю Віталій Шабунін також пролив світло на свої функціональні обов’язки: як під час перебування у військовій частині, так і під час неодноразових відряджень до цивільних структур. Отже, за його словами, основна роль його як військового (на той момент солдата 207 батальйону ТРО) полягала в масштабному реформуванні «армійської системи» і навіть – здійсненні певних впливів на міжнародних партнерів України.

«Ми разом з НАЗК розробили юридичну конструкцію, прописали закон і провели через парламент законопроєкт про конфіскацію російських активів в Україні… Було декілька блоків роботи. Перший стосувався повернення декларування. Було важливо не просто повернути декларування для всіх посадовців, а зробити так, щоб військових це не зачепило. Треба було говорити з міжнародниками, переконувати їх», – стверджує антикорупціонер, хоча докази його дотичності до цих процесів наразі обмежуються дописами в його Телеграмі.

Також сержант заявив, що на службі йому часто доводилось розвантажувати вантажі з продовольством, і цьому є навіть фотопідтвердження.

Щодо пересування на військовому автомобілі Києвом антикорупціонер додав, що даний пункт відсутній у справі проти нього, але також остаточно не спростував цю інформацію.

Нагадаємо, 11 липня слідчі ДБР провели обшуки у Віталія Шабуніна за місцем його проживання в Києві та на місці служби в Чугуївському районі Харківщини.

Наступного дня йому було вручено підозру за фактом можливого ухилення від військової служби та шахрайства — йдеться про ймовірне отримання зарплати без фактичного проходження служби. У межах слідчих дій було вилучено техніку, мобільні телефони та інші особисті речі. Шабунін звинувачення відкидає.