Можливі перевитрати бюджетних коштів при впровадженні систем оповіщення в громадах стали предметом розгляду, що призвело до надання доручення Прем'єр-міністром України від 12.07.2025 року №15522/45/1-25, щодо проведення розслідування Міністерством внутрішніх справ та здійснення перевірки Державною аудиторською службою України.

Про це пише портал Акценти. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Контроль за виконанням цього доручення покладено на Віце-прем'єр-міністра України Юлію Свириденко. Ініціаторами таких заходів стали громадські організації та народні депутати Верховної Ради України.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 17 липня: фінанси Тельців, переживання Раків та перешкоди Козерогів Соцвиплати відклали: хто та чому отримає допомогу із затримкою Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч
Показати ще

Останнім часом громадськість звернула увагу на сумнівні тендери, де можна запідозрити змови комерційних структур з громадами. Також у центрі уваги опинився виробник пожежного обладнання ТОВ «НВФ «Бранд Майстер» та його власник і директор Євген Котов.

При розробці проєктів, у порушення вимог Настанови з визначення вартості будівництва, Наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 25.06.2021 року №162 та Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 20.02.2020 року №275, замовником передбачаються завищені на 200-300% ціни на обладнання та матеріали і згодом, через проведення тендерів громади закуповують системи оповіщення.

При цьому, складається тендерна документація та вимоги до учасників таким чином, що звужується коло учасників і відсутня конкуренція. Для прикладу, замовник (громада) вимагає фантастичну кількість різноманітних сертифікатів, які потенційні учасники в короткі терміни просто не можуть отримати та надати для участі в тендері.

Перевитрати бюджетних коштів сягають десятків мільйонів гривень в Донецькій громаді, Ізюмського району Харківської області, Павлоградській, Богданівській, Вербківській, Жовтоводській громадах Дніпропетровської області, Новомиколаївській громаді Запорізької області та багатьох інших.

В усіх випадках розробники проєктів ФОП «Гаврицький Костянтин Сергійович» та ТОВ «МАСЦО-Проект», які передбачають обладнання ТОВ «НВФ «Бранд Майстер».

Також журналісти та громадськість подейкують, що обладнання ТОВ «НВФ «Бранд Майстер» не відповідає вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733 та Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 8 лютого 2018 року №93, зокрема через відсутність можливості інтеграції до територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення, передачу сигналу про надзвичайну подію з невизначеного джерела, тощо.

Переможцями тендерів стають компанії, що займаються улаштуванням пожежного обладнання в країні та пов'язані з компанією ТОВ «НВФ «Бранд Майстер» - ТОВ «Айті Тех Компані» ТОВ «Витязь-КБ», Державні системи безпеки України представництво комітету правового захисту України, ТОВ «АГНІ ІНЖИНІРИНГ», ТОВ «МЕТЕОР АЙТІ», ТОВ «ХОЛДИНГ «ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ТА НС».

ЗМІ вже отримали інформацію, правоохоронні органи порушили кримінальні провадження. Якщо буде доведено наявність корупційної складової - учасники можуть отримати підозри.

Для боротьби з корупціонерами від Уряду надано доручення Територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), щодо перевірки співробітників компаній на предмет призовного віку, ухиляння від мобілізації.

Також Прем'єр-міністр України, доручив провести перевірку контрактів на розробку проєктів для Дніпропетровської, Вінницької, Сумської, Одеської та Запорізької обласних військових адміністрацій за завищеними цінами.

Журналісти повідомляли, що перевитрати бюджетних коштів у цьому випадку також можуть сягати мільйонів гривень, оскільки обласні адміністрації при формуванні очікуваної вартості, у порушення вищезазначених наказів Мінрегіонбуду №162 від 25.06.2021 року, №275 від 18.02.2020 року та Настанови з визначення вартості будівництва, не взяли до уваги більш дешеві пропозиції, і тим самим сприяли перевитратам бюджетних коштів.