В Україні 99% сміттєзвалищ не відповідають сучасним екологічним стандартам. Про це 16 серпня розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, серед тої величезної кількості сміттєвих звалищ, які є на території України, 99% - це ті звалища, які на сьогодні не відповідають сучасним екологічним вимогам.

До того ж, за словами міністра більшість громадян стурбовані проблемою забруднення територій, проте майже нікому невідомо, що відбувається з відходами.

"Згідно з опитуванням, близько 93% населення України вважають екологічну проблему важливою, але ця ж частка респондентів вказала, що не знає, що відбувається зі сміттям після його вивезення", - пояснив Семерак.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", в селі Новгородське Донецької області може прорватися відстійник відходів Торецкого фенольного заводу, що спричинить за собою евакуацію декількох тисяч місцевих жителів і серйозну екологічну катастрофу в регіоні.

Нагадаємо, українські екологи сильно стурбовані проблемою цвітіння Дніпра, яка сильно загострилася останнім часом. Про це повідомляє Obozrevatel.

"Це спостерігається більше п'яти років. Насамперед, це пов'язано з порушенням водообміну річки Дніпро з київським водосховищем, з масовим зростанням синьо-зелених водоростей", - сказав начальник Головного управління Госпотребслужбы в Києві Олег Рубан.

Зазначимо, Київ може повторити долю Львова, який загруз у сміттєвий апокаліпсис. Під столицею назріває екологічне лихо через відходи, які нікуди дівати. Звалище поблизу Обухова переповнене, люди б'ють на сполох. Про це розповідає ТСН.

Полігон у Підгірцях функціонує вже більше трьох десятків років. Гори відходів отруюють не тільки навколишнє середовище, але і здоров'я людей.

Проблемний Подгорцовський полігон вдвічі більше Грибовицького. Загальна площа звалища становить 63,7 га. Зараз там зібралося понад 10 млн тонн побутових відходів. За роки експлуатації висота сміттєвого шару піднялася до 90 м, що дорівнює висоті 27-поверхового будинку.