Київ може повторити долю Львова, який погруз у сміттєвий апокаліпсис. Під столицею назріває екологічне лихо через відходи, які нікуди подіти. Сміттєзвалище поблизу Обухова переповнене, люди б'ють на сполох.

Про це розповідає ТСН.

Полігон у Підгірцях функціонує вже понад три десятки років. Гори відходів отруюють не лише навколишнє середовище, а й здоров'я людей.

Проблемний Підгірцівський полігон вдвічі більше Грибовицького. Загальна площа звалища становить 63,7 га. Зараз там зібралося понад 10 млн тонн побутових відходів. За роки експлуатації висота сміттєвого шару піднялася до 90 м, що дорівнює висоті 27-поверхового будинку.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Після чергового періоду дощів екологи повідомляють про нові витоки небезпечних речовин з полігону.

"Цей полігон не був обладнаний бетонним каркасом. Дощова вода, яка просочується крізь сміття і утворює фільтрат, потрапляє в грунт і підземні води. Це отруює колодязну воду, яку пити просто небезпечно. У ній містяться різні кислоти, луги, шкідливі мікроби, нафтопродукти, важкі метали тощо. По суті, це екологічна катастрофа радіусом 10-15 км навколо звалища", - пояснив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Він також побоюється, що під час наступної сильної зливи ґрунтова дамба, яка оточує звалище і через яку просочується фільтрат, зовсім не витримає. Тоді масштаби екологічної катастрофи будуть значно більшими.

Місцева громада неодноразово зверталась до чиновників у столиці. Влада прийняла рішення закрити полігон. Втім,я к показують реалії, на сміттєзвалище регулярно відвантажують відходи і вирішення питання не рухається в жоден бік. Також не шукають ніяких альтернатив цьому полігону.

Крім того, "Київспецтранс" закрив доступ до камер спостереження, відео з яких раніше транслювалися на сайті сільради, а також не надає даних щодо обсягів відходів, які скидають на смітник.

Тим часом місцеве населення, яке вже давно страждає від забруднення навколишнього середовища, налаштоване радикально. За словами сільського голови, місцеві жителі обов'язково відреагують в разі продовження звезення сміття. Правда, якою буде ця реакція - прогнозувати складно.

Дивіться: Що чекає на жителів Київщини через проблеми з відходами

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", популярний український курорт перетворився на смітник.