Головна російська річка вмирає. Росіяни перетворили її на "величезний смітник". Директор Інституту екології Волзького басейну РАН, доктор біологічних наук Сергій Саксонов заявив, що в Росії мало хто знає про повну картину цієї катастрофи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки заяві самого вченого в соціальних мережах.
"Ми нещодавно оцінили збиток, який постійно наноситься біологічним ресурсам Волги. За найскромнішими підрахунками, у нас вийшла сума у 70 мільйонів рублів щорічно", – розповів учений.
За його словами, вплив на Волгу зараз настільки великий і глибокий, що річка просто не встигає самоочищуватись. Це призводить до заливання дна. В результаті органіка осідає в донних відкладах, які до певного моменту їх вбирають подібно губці, утворюючи своєрідний резервуар всіх нечистот, що надходять у Волгу.
Саксонов підкреслив, що в річці зникає природна біомаса і з'являються чужорідні для неї організми.
"Синьо-зелені водорості, які при особливих умовах розмноження дають колосальну біомасу і призводять до цвітіння води. До того ж вони агресивно поглинають кисень, витісняючи з Волги інші живі організми. Ось де справжня біда – органічне забруднення Волги зараз просто колосальне", – пояснив фахівець.
Вчений підкреслив, що Волга, по суті, перетворилася на систему водосховищ, або, іншими словами, "каскад гідротехнічних споруд з непроточним режимом". При цьому просто спустити забруднені водосховища неможливо.
"На Волзі залишилися лише невеликі фрагменти риофільных ділянок, розташованих, як правило, за греблями водосховищ. Наприклад, природна течія збереглася на невеликому відрізку від Жигульовська до Самари, де у воді ще живуть річкові організми. На жаль, але як природну водойму і як річку ми Волгу втратили", – підкреслив Саксонов.
Як підкреслив учений, ситуація дуже серйозна, якщо враховувати, що в басейні Волги живуть понад 60 мільйонів людей і зосереджено близько половини всього промислового і аграрного виробництва Росії.
Як повідомляв портал "Знай.uа" у середу, 13 червня, на територію Західної України обрушилися дуже сильні зливи і грози зі шквальним вітром і великим градом. Так, після того, як град випав на Закарпатті, справжня буря почалася у Львівській області.