Україні потрібно було ретельніше готувати документи при подачі позову до Міжнародного суду ООН у Гаазі і врегулювати власне правове поле щодо статусу Донбасу і відносин з Росією. Таку думку в ефірі телеканалу ZIK висловив дипломат, координатор "Української бізнес-ініціативи" Андрій Ніколаєнко, коментуючи попереднє рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі за позовом України проти Росії.

На його думку, українським дипломатам потрібно було ретельніше готувати документи при подачі позову до суду.

"Я скажу, мабуть, не дуже популярну річ - нашим дипломатам і юристам варто було б менше витрачати час на Facebook і більш ретельно готувати документи, які вони подають до Міжнародного суду ООН", - вважає Ніколаєнко.

Як зазначає дипломат, Україна перед подачею позову спочатку потрібно було врегулювати власне правове поле щодо предмета позову.

"Ми повинні були прийняти ряд законодавчих ініціатив щодо статусу Донбасу і Росії. З одного боку, ми вважаємо Росію агресором і звинувачуємо її в підтримці і фінансуванні терористів, а з іншого, ми не розірвали з нею дипломатичні відносини і продовжуємо активно торгувати. Те ж саме стосується і термінології щодо Донбасу. Росія по-різному позиціонує себе в питаннях Криму і Донбасу, так само як і українська сторона визначає різний статус цих територій. У нас немає військової агресії, у нас немає війни на Донбасі, у нас є АТО. Відповідно термінологією АТО росіяни і оперують", - підкреслює Ніколаєнко.

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський виступив з важливою заявою: "Всі кордони у бойову..."

Тіна Кароль у прозорій сукні зробила українцям несподіваний сюрприз: "Вибух драйву"

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

"Наші позиції в міжнародних судах виглядають не дуже обгрунтованими, ми самі сумніваємося в тому, про що говоремо. У міжнародних інстанціях це однозначно трактується не в нашу користь", - додає дипломат.

Він допускає, що Росія з іміджевих причин може навіть піти на дрібні кроки нібито для виконання рішень суду у Гаазі.

"Я думаю, що навряд Росія відновить роботу Меджлісу або збільшить обсяг використання української мови. Але вона може зробити невеликі демонстративні заходи, які покажуть, що ось - дивіться - ми все-таки щось виконуємо", - резюмує Ніколаєнко.