На території міжнародного дитячого центру "Артек" у Криму археологи знайшли візантійську базиліку.

Про це повідомили в прес-службі "Артека".

Як розповів підконтрольний Кремлю директор "Артека" Олексій Каспржак, під час археологічних розкопок на території табору дослідники виявили унікальну історичну пам'ятку – основу візантійської базиліки.

За словами науковців, знахідка датується VI століттям нашої ери. Археологи називають базиліку найціннішим християнським артефактом, знайденим в Криму за останні роки.

Провідний науковий співробітник Інституту археології Російської академії наук Ганна Мастикова запевнила, що на місці, де розташований храм, територія забудовуватися точно не буде.

Популярні новини зараз
Війна в Україні таки дійшла до Ані Лорак, але з іншого боку: росіяни знищили будинок "Схожий на зал*пу...": батько дитини Софії Стужук придумав собі розвагу, блогерці радять більше не народжувати Від тяжкої хвороби помер учасник "Голосу країни": його пісні слухали з усмішкою на обличчі Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Науковцям належить вирішити питання про створення музею на базі знайденого об'єкта. Знахідку вивчатимуть фахівці з консервації і реставрації.

"Храм впишуть в архітектуру території і підготують для експонування", - уточнила Мастикова.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua" раніше, археологи розкопали в єгипетському некрополі Дра-Абул-Нага стародавню гробницю з шістьма багатовіковими муміями.