Норвезькі та французькі вчені виявили на Венері континенти й тектонічні процеси.

Про це повідомив портал "gogetnews".

За словами фахівців, поверхня планети зараз нагадує земну в давнину.

Дослідники вважають, що тектонічні процеси на Венері допомагають мантії охолоджуватися за рахунок втрати енергії руху плит. Таким чином на планеті підтримується температурний баланс. Раніше тепло в надрах тільки накопичувалося, поки не починали вивергатися вулкани.

Крім цього дослідження показали, що гарячі породи на Венері рухаються від ядра до верху і назад, у результаті чого відколюються частини кори, формуючи континенти. Вони нагадують маленькі острови.

Популярні новини зараз
Терміново перевіряйте свої гаманці: Нацбанк вилучає з обігу низку купюр У документах Кремля прописана дата закінчення війни: ГУР розповіли, коли росія відступить Гроші списуватимуть з усіх рахунків: нові правила оплати карткою Частині пенсіонерів не зарахують ціле десятиліття стажу: про що варто знати
Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", вчені розповіли, як Юпітер вплинув на розмір Марса.