Держава ігнорує свої зобов'язання щодо соціальної підтримки постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. У Держбюджеті-2017 урізані важливі статті підтримки чорнобильців, а фінансування їхніх пільг переклали на місцеві бюджети, в яких весь час не вистачає коштів.

Про це в середу в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат України (позафракційний) Сергій Тарута.

Він нагадав про масштаб проблеми соцзахисту постраждалих від аварії на ЧАЕС: станом на 1 січня 2016 року кількість постраждалих від аварії на ЧАЕС склала 1,96 мільйона чоловік, з них 210 тисяч безпосередньо ліквідаторів. У тому числі понад 100 тисяч - інваліди. На надання соціальної допомоги цим людям у 2016 році було виділено всього 1,92 мільярда гривень.

За словами Сергія Тарути, держава фактично забула про свої зобов'язання щодо соціальної підтримки постраждалих.

"У перші роки після аварії держава виділяла величезні кошти для підтримки постраждалих. Потім про людей стали забувати. На жаль, у нас людина не на першому місці. На сьогодні ми маємо 300 тисяч виграних судових справ по чорнобильцям, які не виконуються виконавчою службою. Тому на сьогоднішній день є абсолютне ігнорування цієї проблеми", - сказав Тарута.

Популярні новини зараз
Сепаратист Царьов назвав обстріл мирних будинків Києва "демонстрацією сили рф" – спочатку ще й обстрілів "не було" Андрій Бєдняков з "Орел і Решка" вирішив переплюнути Сергія Притулу і Лачена: "Скинь 100 гривень на ЗСУ" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене" Жінка вирішила довести, наскільки "хороше" життя в росії, запивши ложку солі "санкціонкою": "І г*вна не проблема тяпнути"
Показати ще

Як зазначив народний депутат, до Держбюджету-2017 уряд не включив невеликі, але вкрай необхідні витрати.

"Уряд відмовився навіть від тих статей витрат, які не можна було викидати. У 2016 році на лікування онкологічних хвороб чорнобильцям виділялося 60,4 мільйона гривень. На поточний рік не виділено нічого. Не такі великі гроші, але вони дуже важливі для тих, хто опинився у важкій ситуації. У нас мільярди гривень крадуть у банківській системі, а знайти 60 мільйонів гривень для чорнобильців не можуть", - підкреслив С. Тарута.

Більш того, за його словами, на місцеві бюджети переклали зобов'язання фінансувати пільги, в тому числі і для чорнобильців. Але в місцевих бюджетах просто немає коштів на ці цілі.

Тарута зазначив: "Я хочу вам процитувати одну людину, яка залишила сьогодні коментар в моєму "Фейсбуці": "Коли заходиш на кладовище в м. Славутич, волосся дибки і сльози з'являються на очах. Сім'ями лежать один біля одного, багато зі своїми дітьми. І всім державним "чинушам", які принижують ліквідаторів ЧАЕС, пропоную просто з'їздити на цвинтар м. Славутич".

І я можу тільки приєднатися до цієї людини. Нехай чиновники на це кладовище з'їздять, перш ніж приймати рішення про те, щоб на місцеві бюджети перекладати зобов'язання з фінансування пільг, у тому числі і для чорнобильців. Знаючи фінансовий стан місцевих бюджетів, зрозуміло, що ця стаття витрат буде в кращому випадку недофінансована".

Парламентарій розповів про можливості створення нової програми підтримки чорнобильців, без залучення коштів держави.

"Зараз розробляється одна дуже цікава програма, яка без залучення державних коштів, за рахунок інших джерел, допоможе кардинально вирішити проблему соціальної підтримки чорнобильців. Мені необхідно ще близько місяця, щоб її опрацювати, і якщо я побачу, що її реалізація можлива, то ми її озвучимо і постараємося впровадити в чотирьох найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонах", - резюмував С. Тарута.