Сьогодні набули чинності зміни Нацбанку на грошово-кредитному та валютному ринках. Про це повідомляють у прес-службі НБУ.

Тепер обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків збільшено із 15 до 20 тис. грн на добу. Також дозволено уповноваженим банкам знімати контроль з експортних операцій клієнтів у разі надання ними документального підтвердження необхідності цього. Крім того, уточнено вимоги щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Відтепер вимога не розповсюджуватиметься на кошти, які повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний термін.

"Також Нацбанк скасував вимогу щодо обов'язкового подання в пакеті документів для купівлі та переказу іноземної валюти довідки з Державної фіскальної служби, що засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. Ця зміна полегшить життя імпортерам", - говорить "Знай" Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS.

Читайте також Без податкових змін діра в бюджеті складе 80 млрд грн - Яресько

На його думку, зменшення обмежень НБУ має призвести до більшого притоку валюти в Україну.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

"Це зменшить курсові коливання. Бо до цього найбільші валютні коливання були через те, що експортери до останнього притримували іноземну валюту. Як тільки починали її продавати в Україну, долар дорожчав", - говорить експерт.

Він вважає, що Нацбанку потрібно обережно знімати обмеження із валютно-обмінних операцій.

"Не треба забувати, що на нашій території йде війна. Тому можна очікувати масштабних фінансових диверсій від росіян. Цілком ймовірно, що вони їх здійснюватимуть через свої банки в Україні. На жаль, їх наша влада так і не спромоглася закрити", - каже Володимир Марченко.

Нагадаємо, Нацбанк запровадив обмеження на валютно-обмінні операції, а також для вітчизняних експортерів у серпні 2014 року з метою не допустити різкої девальвації гривні.