З четверга, 1 жовтня, у Дніпропетровську державне підприємство "Південний машинобудівний завод" перейшло на "одноденку". Завод працюватиме один день на тиждень, повідомив керівник незалежної профспілки підприємства Євген Деркач.

За його даними, у такому режимі, запровадженому через брак замовлень на продукцію, підприємство працюватиме щонайменше до 31 грудня 2015 року.

За інформацією керівника незалежної профспілки, наразі на підприємстві накопичилась заборгованість із виплати зарплати працівникам у сумі понад 60 мільйонів гривень. За його словами, востаннє працівники отримували зарплату за травень – трохи більше 20% від заробленого за місяць.

Як повідомив Радіо Свобода Євген Деркач, у четвер представники офіційної й альтернативної профспілок взяли участь в переговорах в облдержадміністрації, представники адміністрації підприємства на цю зустріч не з'явилися.

"Ми думали, що буде якась конструктивна розмова, а нам лише говорили, що ми неофіційна профспілка, не маємо права виступати тощо. Тому ми зараз вирішуватимемо, коли вийти на чергову акцію протесту. Цей законний спосіб ми вже застосовували, й навесні 2015 року він дав результати", – сказав Деркач.

Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Показати ще

До цього часу завод, який є одним з основних виробників ракетної техніки в Україні, працював за графіком триденного робочого тижня. Наприкінці серпня працівники "Південмашу" розпочали серію протестів із вимогами погашення зарплатних боргів. Робітників також хвилювала подальша доля заводу через заяви про можливе об'єднання їхнього підприємства з державним конструкторським бюро "Південне", що теж працює в Дніпропетровську, в єдину структуру.

Читайте також: Україна і США співпрацюватимуть в космічній сфері

З початку року працівники державного підприємства "Південний машинобудівний завод" провели більше десяти акцій протесту проти невиплати зарплати у Дніпропетровську й Києві.

За даними з адміністрації підприємства, для стійкої роботи 2015 року завод потребував замовлень на 2,5 мільярда гривень. На початок року обсяги укладених контрактів оцінювали в один мільярд гривень.