Україна за цей рік скоротила споживання газу на 20%, але щоб говорити про суттєву економію, потрібно зменшити споживання палива ще як мінімум удвічі. Про це заявив в ефірі Радіо Свобода голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Ми споживаємо енергії у три-чотири рази більше ніж, такі країни як Польща, Угорщина, і у шість разів більше, ніж Німеччина", – зазначив посадовець.

Коболєв вважає, що Україною зроблено багато зусиль у напрямку диверсифікації постачання газу в Україну і ці зусилля нині почали давати реальний ефект. Також, за його словами, існує декілька причин, чому Україні вдається зараз економити паливо.

"Зараз не зовсім сприятлива економічна ситуація і зменшилося споживання промисловістю, але так само найбільша економія у соціальні сфері. Також відбувається зменшення споживання населенням, відбувається оптимізація витрат палива і в інших сферах. Ці тенденції і стали причиною, що Україна стала фактично незалежною державою у питанні забезпечення газом", – сказав Андрій Коболєв.

Читайте також: У "Нафтогазі" висміяли гучну заяву "Газпрому" по Україні

Популярні новини зараз
Олексій Арестович розповів про плани окупантів на серпень, і як ЗСУ збираються їх ламати Андрій Бєдняков відібрав лаври у Сергія Притули та організував допомогу Харкову з Усиком: "Серце завмирає" Потап відповів Анастасії Приходько на її "фе" щодо репера та нагадав про головного ворога: "Ми всі патріоти" Євген Кошовий та Олександр Пікалов з "Квартал 95" зустріли путіна копняками: "Що ти зириш? Виходь, х*йло"
Показати ще

У середу прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд доручив компанії "Нафтогаз України" припинити закупівлі газу в Росії.

За його словами, відповідне рішення було ухвалене у зв'язку з тим, що цінові пропозиції, які надійшли від європейських партнерів, є вигіднішими, ніж російські.

Раніше керівник російського "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що 25 листопада, "Газпром" припиняє постачання природного газу в Україну, бо не надійшло ані нової передоплати, ані заявки на постачання газу від "Нафтогазу України".