Норвезький економіст Ерік Райнерт прогнозує попадання України в боргове рабство, якщо вона не почне підтримувати свою промисловість для експорту не сировини, а продуктів з більш високою доданою вартістю. З такою заявою Ерік Райнерт виступив на круглому столі "Кінець світу або нова глобалізація? Як Україні стати успішною", який був організований за сприяння Комітету ВР з питань промислової політики і Української асоціації Римського клубу.

"Вільна торгівля може бути ефективною, тільки якщо вона симетрична, тобто відбувається між рівними партнерами. Мікроскопічні квоти на експорт в ЄС українську економіку ніяк не врятують. В цілому, ви ніколи не зможете розбагатіти на експорті агропродукції в ЄС. Це шлях до боргового рабству", - зазначив Ерік Райнет. - Шлях виходу з цього? Підтримка власної промисловості".

Глава Комітету ВР з питань промислової політики Віктор Галасюк, виступаючи на круглому столі, заявив, що економічна політика України вимагає радикальних змін.

"Кожна країна має свою "професію" - домінуючу спеціалізацію. Україна сьогодні "заробляє на життя" експортом сировини, перекладами емігрантів-заробітчан, і позиками МВФ, - підкреслив нардеп. - В результаті наша країна спеціалізується на бідності. Україні необхідно радикально змінювати "професію", ставати виробником, інноватором, підприємцем".

Крім того, Віктор Галасюк повідомив, що за рівнем ВВП на душу населення Україна на сьогоднішній день має лише 21% від того, що має ЄС, 14% - від США, і 12% від рівня Норвегії. За прогнозом The Economist, до 2050 року ВВП України буде рости в середньому на 1% на рік, а населення до цього часу скоротиться до 32 мільйонів осіб.