Британські вчені кажуть, що у боротьбі із малярією допоможуть генетично модифіковані комарі, які будуть безплідними.

План вчених із Імперського коледжу Лондона полягає у тому, щоб знищити комах, які поширюють малярію поміж людей, повідомляє журнал Nature Biotechnology.

Головна ідея винаходу – вивести та поширювати ген безпліддя серед комах, що приведе до зменшення її популяції або зникнення.

Водночас команда вчених каже, що потрібно провести ще додаткові тести. Це означає, що комарі-мутанти зможуть вперше потрапити до дикої природи не раніше, ніж за десять років.

Комар-мутант все ще зможе заражати людей малярією через укуси, однак вони витіснятимуть інших комарів. Самка, яка успадкує подібний гена, не зможе мати потомство. Таким чином, переносники малярії мають вимерти.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

Дзідзьо "запанікував" після розлучення зі Slavia: "Де гроші?"

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

Показати ще

Дослідники проводили експерименти із породою комарів, які широко поширені в країнах Африки на півдні від Сахари. Саме тут стається більшість людських смертей від малярії.

Ген безпліддя передавався понад 90% потомства чоловічої і жіночої статі.

Деякі експерти побоюються, що знищення комарів може порушити природний баланс довкілля.

Читайте також: Знайшли метод лікування гемофілії

Однак співавтор дослідження Тоні Нолан каже, що їхній метод стосується лише тих комах, які переносять малярію.

Професор Девід Конвей, експерт із малярії в Лондонській школі гігієни і тропічної медицини, водночас застерігає, що потрібно перевірити, чи у комарів не розвинеться стійкість до цих генетичних модифікацій.

Нагадаємо, що це далеко не остання сенсація у дослідженні генів, яку оприлюднили в цьому році. Нещодавно вчені виявили, що у людей є гени грибів та вірусів. А коти мають ген травоїдних тварин, який допомагає їм добре розбиратись у рослинах.