Співробітники американського посольства в Празі приєдналися до загальнонаціональної акції в Чехії "Короткі штани для Вацлава Гавела" (Krátké kalhoty pro Václava Havla).

Про це написав блогер Рустем Адагамов в Facebook.

"В день пам'яті першого президента Чехії люди по всьому світу в честь визнанного борця за свободу і демократію підтягують або підвертають свої штани, щоб було видно шкарпетки", - зазначив публіцист.

Така незвичайна традиція виникла в 2012 році. Вона заснована на відомому історичному факті. У 1989 році Гавел приймав президентську присягу в надмірно укорочених брюках, що не могло сховатися від об'єктивів телекамер.

Сам чеський президент неодноразово віджартовувався, що штани не були короткими, просто свою роль зіграла його звичка їх підтягувати.

Читайте також: Юрій Шевчук підтримав російських далекобійників (відео)

"Я марно пояснюю, що тоді у мене штани не були короткими, я їх просто підтягнув. Кожен чоловік знає, що коли підтягнеш штани, пройде якийсь час, поки вони не сядуть нормально. Так і було в той раз на Граді. З тих пір це стало національним міфом, що при інавгурації у мене були короткі штани", - говорив він.

Акцію підтримують громадські діячі та відомі артисти. Приміром, посол Франції в Чехії Жан-П'єр Асвазадуріан, співак Дан Барта, посол Швеції Анніка Ягандер, посол Канади Отто Йелинек, музикант і політик Міхаел Коцаба і багато інших.