Сенсаційне відкриття зробили вчені під час розкопок в Китаї.

Виявлена на півдні Китаю стегнова кістка розповіла вченим про те, що один з найдавніших предків сучасної людини - Homo habilis - міг дожити в повній ізоляції практично до наших днів. Називають навіть часовий період - 13-е тисячоліття до нашої ери, повідомляє ТСН.

Подібна гіпотеза стала підсумком роботи австралійських і китайських вчених в знаменитій Оленячій печері. У 2009 році там були знайдені залишки наших предків з унікальною будовою черепа.

Дослідники піддали аналізу фрагмент стегнової кістки з тієї ж печери, який майже 25 років лежав у запасниках місцевого музею. Вони з'ясували, що об'єкт найбільше нагадує кістки людей, які існували приблизно півтора мільйона років тому.

Читайте також: Вчені показали, де жили люди 14 тисяч років тому (фото)

Популярні новини зараз
Пенсії з 1 липня 2025 по-новому: як будуть нараховуватися бали та як це вплине на розмір пенсії Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить Навіть тим, хто вчасно платить: українцям почали масово відрізати світло
Показати ще

Більше того, стегнова кістка гомініда з Оленячій печери виявилася куди більш примітивною, ніж кістки черепа, представлені громадськості в 2012 році. Маса його тіла не перевищувала 50 кілограмів.

Нагадаємо, що нещодавно вчені виявили в Перу найстародавніші поховання попередників інків.