Підтвердження того, що майже 13 тисяч років тому наша планета зіткнулася з кометою, внаслідок чого вимерли мамонти і почалася цивілізація людей, знайшли вчені з шотландського університету Единбурга.

Вони розшифрували таємничі символи на цоколі кам'яної статуї стерв'ятника, яку знайшли у храмовому комплексі Гебеклі-Тепе на південному сході Туреччини, передає Zaxid.net.

Раніше фахівці вважали, що там зображені фантастичні тварини, але потім дійшли висновку, що це – сузір'я і комета, яка летить до Землі.

Для підтвердження гіпотези вони порівняли малюнок з комп'ютерною симуляцією зоряного неба тієї епохи. Виявилося, що на цоколі достовірно вибиті сузір'я якраз того періоду.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко загубилася між трьома "близнючками": Мірзоян не впізнає

Українці влаштували дику гулянку на кладовищі в поминальні дні: шашлики серед могил

Добра горила познайомила людського малюка зі своїм дитинчам: мама зняла унікальний випадок на камеру

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Показати ще

Крім того, дати збігаються з часом малого льодовикового періоду. 12 тисяч років тому він призвів до вимирання мамонтів, змінив географічну картину світу і дозволив Homo Sapience стати господарями планети.

Експерти довго ламали голову, що ж стало причиною таких природних катаклізмів, і будували найрізноманітніші теорії, аж поки не виявили метеоритні кратери в Північній Америці. Вони наштовхнули дослідників на думку про зіткнення з кометою. Розшифровані символи з храму Туреччини підтверджують їх теорію.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", свою версію вимирання мамонтів недавно озвучили американські дослідники з університету Берклі.