У Китаї в провінції Хенань будівельники під час прокладання каналізаційних труб відкопали два кришталеві гроби з тілами родичів чиновників, які правили понад півтисячі років тому.

Про це пише South China Morning Post.

За словами дослідників, які вивчали муміфіковані тіла, це були родичі правителів династії Мін. Їх розквіт датований 1368-1644 роками. Вченим вдалося встановити, що одне з тіл належало внуку чиновника Гу Цзо, а інше – його матері.

Спеціалісти відзначають хороший стан одягу небіжчиків, не дивлячись на те, що з моменту поховання минуло більше 500 років. На одязі добре зберігся золотий візерунок.

Місцеві мешканці, обговорюючи знахідку в мережі, припустили, що будівельники могли розікрасти коштовності з гробниць. Проте за словами дослідників, це покоління людей жило досить скромно і ховали їх без цінних речей.

Популярні новини зараз

19-річна онука Ющенка влаштувала нічні покатеньки з маленьким другом

У Львові знайшли житло древніх людей, археологи в екстазі: "Справжні галичани"

На Львівщині зник викладач з чорним наплічником - ні слуху ні духу другий тиждень

У Харкові "гола" медик відмовилася одягатися при дитині: крику на всю лікарню

Показати ще

Крім того, за китайським законами, перед початком будівельних робіт, бригади повинні отримати дозвіл від археологів, а ця будівельна бригада такого дозволу не мала.

Наразі правоохоронці цілодобово охороняють знахідку.

Як повідомляв раніше інформаційний портал Знай.ua, в Іспанії археологи відкопали стародавні помешкання доісторичних людей, яких підозрюють у канібалізмі. На місці знайшли людські кістки зі слідами зубів та вогню.