Археологічні розкопки на Поштовій площі, які мають загальнонаціональне значення для України, опинились під небезпекою знищення. Тому наукова спільнота та пересічні українці попросили мера Києва Віталія Кличка реалізувати плани щодо музеєфікації та подальшого дослідження старовинної вулиці часів Київської Русі.

Про це заявив у своїй петиції автор фільму "Україна. Повернення своєї історії " Акім Галімов. Його підтримала творча команда стрічки, директор Центру археології Києва при Інституті археології НАН України Михайло Сагайдак, кияни та вся наукова спільнота країни.

Вони звернули увагу на те, що квартали стародавнього Києва завалюють мішками зі сміттям, а фінансування роботи археологічної групи припинилося чотири місяці назад.

Крім того, у зв'язку з Євробаченням на історичному місці хрещення Русі у річці Почайна пришвидшеними темпами добудовують торговельний центр, а культурні шари X-IX століття, які могли би мати революційне значення для науки, будівельники через декілька днів збираються залити бетоном.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua" раніше, на Поштовій площі знайшли фортифікаційні споруди XVII століття.

Популярні новини зараз

Після тривалої хвороби помер культовий режисер: був творцем знакових фільмів

Ранкова звичка більшості людей виявилася шкідливою, медик все пояснив: "Не пийте каву"

Пономарьов показав, яку дивну штуку носить замість маски: український Дарт Вейдер

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще