Астероїди, які знаходяться на орбіті Марса, можуть бути останками планети, яка так і не змогла сформуватися. Сусід Землі мандрує разом з ними навколо Сонця.

Про це повідомляється в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. У ранні періоди Сонце було не стабільним і навколо нього рухалося набагато більша кількість комет, астероїдів і пилу. Астрономи планетарію Північної Ірландії Апостолос Христо і Галин Борисов вважають, що на орбіті Марса могли залишитися невеликі фрагменти "мертвої" планети. Подібні троянці можна побачити поблизу Юпітера, Землі та інших планет.

Астрономам вдалося розгледіти їх за допомогою спектрографа X-SHOOTER, встановленого на телескопі VLT у Чилі, і болгарського телескоп Rozhen.

Астероїди рухаються попереду і позаду планети. Вони дуже близькі за своїм складом. Дослідники вважають, що їх може пов'язувати спільне походження і цілком може бути, що вони є залишками "зародку" планети. Вона могла сформуватися у внутрішніх областях Сонячної системи, але так і не доросла до повноцінної планети. Планета могла розпастися ще до формування самого Марса.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, вчені вважають, що Сонце може повністю переродиться. На місці зірки може утворитися чорна діра.

Популярні новини зараз

Катерина Репяхова згадала важкі часи до заміжжя з Віктором Павліком: "Я могла мало"

19-річна красуня вийшла заміж за 61-річного чоловіка: закохав у себе берцями

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще