В глибинах океану, який розташований під поверхнею супутника Сатурна Енцелада, цілком може існувати життя. Там комфортно почуватимуть себе істоти, схожі на тихоходів, яких ще називають "космічними ведмедями".

Про це повідомив астробіолог NASA Рокко Манічеллі в інтерв'ю Gizmodo. Він вважає, що життя може існувати на просторах Сонячної системи, але ймовірніше це будуть мікроскопічні організми.

Головне питання, на його думку, полягає в тому, де вони братимуть енергію для самовідтворення і розвитку. Він зазначив, що життя на Енцеладі може сконцентруватися навколо гідротермальних жерл. Аналогічні джерела є і на Землі й вони відіграють важливу роль у підтримці морських екосистем.

Живі організми на Енцеладі можуть використовувати для виживання біолюмінесценцію, як це роблять земні істоти на великих глибинах.

"Здається майже неможливим, що ми знайдемо біолюмінесцентних китів, що плавають в океані Енцелада, але завжди є надія на космічного тихохода. Ці малюки можуть скрізь вижити. "Водяні ведмеді" чарівні і їх існування на Енцеладі не виходить за межі можливостей. Вони дуже міцні маленькі істоти", - підсумував Манічеллі.

Популярні новини зараз

У Києві побили підлітка на очах у перехожих: "Слухали музику в колонках"

На Україну насуваються потужні шквали та грози: забомбить "яйцями" з неба

Стосунки з "Холостяком" Мельником і зізнання за сценарієм: Юлія "Зайка" розкрила шанувальникам правду

Юлiя Саніна з "The Hardkiss" звернулася до Кароль після перемоги: "Тіно, я дивлюся твої..."

Показати ще

Тихоходи - тип мікроскопічних безхребетних, близьких до членистоногих. Їх вперше згадують у наукових працях датованих 1773 роком під назвою "маленький водяний ведмідь". В англомовних країнах їх ще називають "космічними ведмедями".

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, вчені назвали причини того, чому на інших планетах складно зародитись складним формам життя.