Мета законопроекту "Про тимчасово окуповані території України", запропонованого депутатами від "Самопомочі", - узаконити відмову від тимчасово непідконтрольних Україні територій і від людей, які проживають там, заявив народний депутат України Василь Німченко.

За словами нардепа, прийнявши зазначений законопроект (йдеться про законопроект №3593 д), наша країна в односторонньому порядку відмовиться від виконання Мінських угод, схвалених резолюцією ООН.

"Безальтернативність Мінських угод визнана світовою спільнотою, в тому числі Німеччиною, Францією, США, РФ. Крім того, авторам законопроекту не завадило б ознайомитися з рішенням Міжнародного суду ООН, прийнятим у Гаазі 19 квітня, в якому заявлено про необхідність виконання Україною Мінських угод", - радить юрист Німченко.

На його думку, це спроба законодавчо закріпити відмову держави від громадян і території, на якій проживають жителі ОРДЛО.

"По суті, пропонується ні що інше, як пасивне відторгнення частини території держави з населенням, яке живе на ній, припинення всіх економічних зв'язків і фактична передача під юрисдикцію (забезпечення правового і соціального захисту) іншій державі - Російській Федерації. Це і є диспозиція суспільно небезпечного діяння, яким є посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", - заявив Німченко.

Популярні новини зараз

Єрусалимський Патріарх дав оцінку ідеї святкувати Великдень разом з католиками

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Показати ще

Народний депутат впевнений, що пропонований законодавчий підхід також обмежує право на свободу пересування, виборче право і право брати участь у референдумі.

"Автори зазначеного законопроекту відкрито ведуть пропаганду і поширюють матеріали, спрямовані на розкол держави, тим самим роблять дії, що посягають на територіальну цілісність і недоторканність України", - зазначає він.

В діях народних депутатів від "Самопомочі", вважає Німченко, можуть міститися ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України, і влада повинна дати їм оцінку.

"Більш того, оприлюднена аналітична оцінка Національного інституту стратегічних досліджень (об'єкт дослідження - тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію дотику) стала, по суті, інструкцією з відсікання частини території держави", - звертає увагу юрист.

Прийнявши цей законопроект, впевнений Німченко, депутати узаконять злочини проти держави і громадян України.