У ЗМІ з'явився "Комплекс заходів з виконання мінських домовленостей", якій підписали представники ДНР, ЛНР та Україна.

Згідно з документом, вогонь на Сході України має припинитися з 15 лютого, обидві сторони мають відвести важке озброєння від лінії зіткнення, в зоні конфлікту мають пройти місцеві вибори протягом місяця та низка інших пунктів.

"Негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецькій і Луганській областях, починаючи з 00 годин 00 хвилин (київський час) 15 лютого 2015", - йдеться у першому пункті домовленостей.

Серед 13 пунктів, на які погодилися сторони переговорів, також зазначено налагодження моніторингу ОБСЄ за відведенням зброї, запровадження амністії для всіх, хто мав відношення до подій на Сході України, звільнення заручників за принципом "всіх на всіх", забезпечення гуманітарною допомогою постраждалих районів.

"Україна відновлює керування банківської системи, поновить соціальні виплати та оподаткування в межах правового поля України", - зазначено у восьмому пункті домовленостей.

Також передбачено виведення всіх іноземних угрупувань, військової техніки та роззброєння всіх незаконних формувань.

Окремо зазначені вимоги щодо конституційної реформи України до кінця 2015 року, яка має надати елементи децентралізацій для Донецької та Луганської областей із гарантуванням особливого статусу цих території.

Документ став підсумком 17-годинної зустрічі президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини. Щоправда, Порошенко і Путін акцентували ЗМІ на різних пунктах домовленостей. Путін під час виступу перед пресою зосередив свою увагу на оточенні українських військових.

"Представники ЛНР та ДНР заявили, що оточили 6-8 тисяч українських солдат і очікують, що вони складуть зброю. З іншого боку "київська влада" вважає, що оточення немає і сподівається на спокійне завершення протистояння. Зрозуміло, що одна сторона буде думати, як вийти з оточення, а інша – як завершити операцію", - заявив президент Росії. Президент України Петро Порошенко говорив про інше: "Ми домовилися про якнайшвидше звільнення Надії Савченко та звільнення всіх заручників протягом 19 днів", - заявив Порошенко.

Франсуа Олланд та Ангела Меркель спілкуватися із пресою не стали та залишили місце переговорів без коментарів.