12 лютого лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву відмовили у в'їзді у Росію, повідомляє УНІАН. Він не зможе взяти участь у судовому засідання стосовно заборони його в'їзду до Криму.

В ухвалі суду зазначається, що виконання рішення Федеральної міграційної служби стосовно заборони Джемілєву їздити у Крим не утруднить виконання судового рішення", - цитує ТАСС.

Суд відмовився призупинити заборону Федеральної міграційної служби на в'їзд до Росії, мотивуючи це тим, що "що подібні рішення не входять до компетенції Федеральної міграційної служби, оскільки приймаються з метою забезпечення безпеки або громадського порядку"

"Ми не володіємо інформацією про ініціатора обмеження на в'їзд, але припускаємо, що це органи, які відповідають за безпеку на території держави", - заявили представники міграційної служби.

Перше засідання за позовом Джемільова мало відбутися 22 січня, проте слухання перенесли на 12 лютого у зв'язку з хворобою судді. Лідер кримських татар не вірить, що виграє суд, однак переконаний, це ще один крок у боротьбі за повернення в Крим.

Мустафі Джемілєву заборонили в'їзд на півострів в травні 2014 року.