У Росії почали готувати бомбосховища на випадок можливої війни.

"Для тих, хто перебуває в психозі на випадок можливої війни і цікавиться, чи є у нас бомбосховища. Чую інколи: "А що з нами буде, якщо по Липецьку почнуть бахкати? А чи є в нас бомбосховища? А де вони?". Паніка має під собою підґрунтя. "Якщо що" то нашому місту цього разу дістанеться точно. Під час Великої вітчизняної війни наше місто не було якимось стратегічним об'єктом. Зараз тут багато цілей – авіабаза, комбінат, інші стратегічні підприємства. Сюди битимуть у першу чергу" - пише на своїй сторінці в соціальних мережах журналіст з Липецька Євген Федерякін.

За словами начальника управління Цивільної оборони та надзвичайних ситуацій Липецька Юрія Насоновича, рятувальники до війни готові і вже розробили план евакуації мирного населення. Насонович переконує, що населення міста буде евакуйовано при перших ознаках можливої війни. В місті залишиться лише невелика кількість людей, котра буде підтримувати інфраструктуру. Для них створено бомбосховища. Вони розташовані на глибині 8 – 15 метрів, мають необхідні запаси продуктів і всього необхідного на декілька днів. Одне таке бомбосховище може вмістити від 100 до 1200 осіб.

Всього в місті їх 150. Розташовані вони на підприємстві "Ростелеком", хлібзаводах №3 та №5.

"Якщо буде шухер, нас усіх посадять в ешелони і відправлять в глибину країни. Здрастуй Урал та Сибір!" - констатує Федерякін. Також журналіст виклав в соціальні мережі фото підготовлених бомбосховищ.

Липецьк – півмільйонне місто, котре знаходиться на відстані 450 км від Москви та за 500 км від Донецька.