Депутату Держдуми та співаку Йосипу Кобзону заборонили в'їжджати до Європи. Це порушило його плани щодо лікування за кордоном.

У МЗС Росії вирішили, що санкції пов'язані із творчістю Кобзона. Пообіцяли "підспівати" йому.

"Я довго думала, за що Йосипа Кобзона включили до списку санкцій ЄС. Не за громадянську ж позицію. За неї карати - підривати основи демократії. І тут зрозуміла - мабуть, його покарали за щире і проникливе виконання нашої улюбленої пісні "День Перемоги". Йосип Давидович, співайте, будь ласка, і далі. І так, щоб далеко було чути. А ми підспіваємо", - написала в соцмережі Марія Захарова, заступник директора Департаменту інформації і друку МЗС РФ.

"Настрій мені цим зіпсували, звичайно. Я збирався на лікування за кордон, ну що ж, будемо лікуватися тут. Я пишаюся, що опинився в компанії людей, яким не байдужа доля Росії і доля моєї батьківщини - Донбасу", - цитує Кобзона Lenta.ru

Співак чекає, що Росія заборонить в'їзд європейським артистам у відповідь: "Вони не пускають 10 артистів, і ми повинні - щоб вони відчули, як це обмежувати свободу людини. Адже вони своїми санкціями порушують права і свободу людей".

16 лютого ЄС розширив чорний список росіян, щодо яких діють санкції. До переліку потрапили заступники міністра оборони Росії Анатолій Антонов і Аркадій Бахін, замначальника Генштабу ВС РФ Андрій Картаполов і депутат Держдуми комуніст Валерій Рашкін. Під санкції потрапило 14 жителів сходу України, а також 9 організацій - загонів ополченців.

На даний момент до чорного списку ЄС входить 151 громадянин Росії і України, а також 37 компаній.