Свідчення на прем'єра Арсенія Яценюка та інших українських політиків у справі про нібито їх участь у війні в Чечні дав затриманий в РФ в грудні 2013 року Олександр Малофєєв.

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому на сайті організації Михайла Ходорковського "Відкрита Росія".

З грудня 2013 розслідуванням справи про "українських бойовиків" в Чечні і безпосередньо справою озброєної банди "Вікінг", що воювала в Чечні з 1994 по 2000 рік, зайнялися в головному слідчому управлінні СК по Північно-Кавказькому федеральному округу.

Саме тоді у сищиків з'явився головний обвинувачений, він же головний свідок - громадянин України Олександр Валерійович Малофєєв.

Читайте також: Кадиров не вважає Яценюка ні воїном, ні чоловіком

Популярні новини зараз

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

Ані Лорак закрила груди та покинула Україну

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Ексдружина Аршавіна показала понівечене хворобою обличчя: "Лікарі вирізали все"

Показати ще

У матеріалах справи є і архівне відео, зняте чеченськими бойовиками в підвалі президентського палацу в Грозному. На цьому відео Олександр Малофєєв упізнав себе поряд з Олександром Музичко.

Після закінчення військових дій, Малофєєв опинився в Криму, де здійснював розбійні напади, його посадили на кілька років.

Після звільнення, він виїхав до матері в Новосибірську область і там скоїв ще кілька злочинів, за що отримав термін - 23 роки позбавлення волі.

Термін Малофєєв відбував у Свердловській колонії суворого режиму. У кінці 2013 року до нього туди несподівано стали навідуватися оперативники.

У результаті бесід з ними з'явилися "гори" свідчень на членів УНА-УНСО, які нібито воювали в Чечні 20 років тому.

"Судячи з матеріалів справи, Малофєєв – героінозалежний, у нього 4-я стадія ВІЛ-інфекції, він хворий гепатитами B і C, туберкульозом", - йдеться в матеріалі.

Починаючи з березня 2014 року в кримінальній справі № 84003 поступово з'явилися протоколи його допитів і впізнання.

"Малофєєв упізнав Арсенія Яценюка, Дмитра Яроша, братів Олега та Андрія Тягнибоків та багатьох інших, як учасників бойових дій у Чечні в 1994-2000 років. Всього у справі близько 200 протоколів впізнання", - йдеться в матеріалі.

"Після того, як Малофєєв повідомив слідству, що всі ці відомі в Україні люди, які у тому числі займають сьогодні державні та партійні пости, воювали проти Росії, в матеріалах справи виникли постанови про притягнення цих осіб як обвинувачених", - додали в матеріалі.