Президент Петро Порошенко заявив про спрощення процедури отримання українського громадянства для іноземців. У першу чергу, такі зміни стосуються громадян Росії, яких переслідують на батьківщині.

"Нинішні процедури надання громадянства не дозволяють мені цього робити, але я внесу зміни до закону, щоб ми мали можливість надавати політичний притулок тим, хто реально піддається політичному переслідуванню за захист української позиції. Я спрощу це ", - підкреслив глава держави.

Сьогодні український паспорт з рук президента отримала журналістка російського походження Катерина Сергацкова.

"Для того, щоб отримати паспорт України треба було прожити в Україні п'ять років, позбутися дому та Криму, ризикувати життям багато разів, роблячи журналістські репортажі", - повідомила "Знай" Катерина.

Тривалий час журналістка прожила в Криму, писала для "Української правди", "Фокуса", ArtUkraine, українського Esquire, російских видань Colta.ru, Snob.ru. У березні 2014 заснувала канал про події Криму під назвою "Крим. Як є" на платформі Divan.TV. Під час збройного конфлікту на Донбасі висвітлювала події з різних точок зору.