Військовий конфлікт на Сході і складна економічна ситуація - загрозливі проблеми, які залишаються перед президентом України Петром Порошенком, пише The Financial Times. За оцінками експертів, ВВП України впав на 15%.

Видання зазначає, що одним з життєво важливих випробувань для українського уряду є те, як він буде продовжить наступ на олігархів-мільярдерів.

"Порошенко вперше позначив твердий намір послабити мертву хватку олігархів в березні, коли відсторонив Ігоря Коломойського з посади регіонального губернатора", - пише The Financial Times.

При цьому журналісти переконані, що Порошенко має діяти обережно, і "деолігархізація" має бути бути справедливою і прозорою.

"Президент справедливо висловив попередження, що бізнесменам, які намагалися шантажувати державу, загрожує покарання. Але робітники не можуть бути позбавлені свого законного права на страйк", - йдеться в матеріалі.

The Financial Times відзначає, що реформи можуть зміцнити репутацію Порошенка не лише в очах ЄС і США, а й в очах українців.