"Самопоміч", Лещенко, Наєм та Заліщук зробили послугу Януковичу – політолог

поділитись
Депутати фракції "Самопомочі" разом з "єврооптимістами" Сергієм Лещенком, Світланою Заліщук та Мустафою Наємом зробили послугу Януковичу

Депутати фракції "Самопомочі" разом з "єврооптимістами" Сергієм Лещенком, Світланою Заліщук та Мустафою Наємом зробили послугу Януковичу, не проголосувавши 9 лютого за включення до порядку денного Верховної Ради важливого законопроекту, який би значно наблизив засудження колишнього президента. Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав політолог Віктор Уколов.

Проект закону стосувався змін до Кримінального процесуального кодексу, серед яких продовження терміну досудового слідства з 12 до 18 місяців, можливість об'єднувати у спеціальному судовому провадженні (тобто у заочному суді) багатьох обвинувачених на клопотання прокурора, а також відміну зарахування строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до загального строку досудового розслідування.

"Закон про зміни народжувався, виходячи з практики прокурорів, що розслідують злочини проти Майдану та особисто Віктора Януковича. Не треба бути спеціалістом, щоб зрозуміти важливість запропонованих змін. Маніпуляції адвокатів, які місяцями вивчають обвинувачення, загальновідомі. Як і те, що заочне судове слідство по Януковичу стане результативним, коли вивчатиме злочини інших обвинувачених – так звану "сім'ю" колишнього президента. Адже сам він практично нічого не підписував. Логічним було сподіватися, що взагалі всі партії, що брали активну участь у Євромайдані одразу підтримають зміни законопроекту, але... спікер безрезультатно раз за разом ставив на голосування включення до порядку денного №5610, та не отримував 226 голосів. З роз'ясненнями до Верховної Ради приїжджав і Генеральний прокурор. Проте, є обгрунтований сумнів, що "Самопомочі" та іншим такі роз'яснення були потрібні", - зазначив Уколов.

Генеральний прокурор Юрій Луценко також прокоментував провалене у Верховній Раді голосування за цей законопроект.

[image=112434]

"Ми в ГПУ зробили все, щоб почати судові процеси над тими, хто грабував країну в часи Януковича, хто розстрілював Майдан, хто сприяв російській окупації. Для прийняття поправок, які удосконалюють процедуру заочного засудження згідно європейських норм ( законопроект 5610), ВР знайшла лише 225 голосів. Нема слів", написав він на своїй сторінці у Facebook.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
Яким чином можна зміцнити стан української армії
0
0
10:06 17.08.2018
В передачі йшлося про долю гірників, про яких Мосійчук висловлювався негативно
0
0
09:29 17.08.2018
Зазначається, що справу порушено за матеріалами Оболонського управління поліції Києва
0
0
09:27 17.08.2018
В Україні відповіли на запитання, що буде, якщо Путіну заманеться почати наступ
0
0
04:41 17.08.2018
На його думку, серед українців були "поліцаї", які нібито палили будинки
0
0
00:42 17.08.2018