У своєму виступі на Конгресі Петро Порошенко наголосив, що найближчі десять років будуть визначальними як для Європейського Союзу, і для України, повідомляє сайт глави держави.

«Противники Європи не заспокояться. Антиєвропейські сили все ще на ногах. Росія буде робити все можливе, щоб зіштовхнути ЄС зі скелі. Кремль ніколи не відкидав спроб побудувати «альтернативну» Європу. Для того щоб це відбулося, вони будуть поширювати невпевненість і недовіру в наших суспільствах», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент додав, що Росія сповідує головний та ключовий принцип: розподіляй і володарюй.

«Мета Кремля – розділити Європу та розмити цінності. Доки ця мета існує, ідея взаємного посилення ЄС та Росії є ілюзорною. Не можна стати сильним разом з кимось, хто мислить критерієм «все або нічого». У Кремля лише одне правило: Росія має бути на вершині», - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що узгодження лідерами ЄС нового амбітного 10-річного Порядку Денного для Євросоюзу, що відбулося чотири дні тому, з нагоди 60-ї річниці укладання Договору, визначає великі цілі для кращого спільного майбутнього.

Популярні новини зараз

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Віктор Павлік відповів на чвари двох своїх жінок через квартиру одним відео: схопилися за пилку

Українка мало не купила сир "зі знижкою" за 350 грн: свіжий коштував 200

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Показати ще

За його словами, настав час всеохоплюючого і ефективного плану: більш згуртована і рішуча Європа на захисті наших спільних цінностей; ніяких компромісів щодо російській агресії, в тому числі у політиці санкцій; більш відкритий та готовий до включення ЄС, що робить більш рішучі та допоміжні кроки щодо своїх партнерів та союзників, орієнтованих на Європу.

«Давайте не будемо керуватися страхом. Але давайте і не будемо закривати очі. Це не криза нерозуміння. Це криза двох протилежних концепцій Європи: свободи або тиранії. Тільки одна з них виживе в кінцевому рахунку», - звернувся до учасників Конгресу Президент.

Петро Порошенко наголосив, що Україна знаходиться на краю цієї боротьби: «Три роки кожен день Україна веде цю гібридну війну проти російських військових, терористів, пропаганди, хакерів, корупції і абсолютного обману».

Президент також зазначив, що незважаючи на втрати, Україна буде боротися за дві мети. Перша – стати вільними. Друга – стати кращою нацією, достойною Європи.

Як повідомляв сайт Знай.ua, український президент Петро Порошенко і колишній британський прем'єр Девід Кемерон узгодили санкції проти Росії за її агресію в Україні.